Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewna wygrana tarnowianek, SMS został rozgromiony

I liga K: Pewna wygrana tarnowianek, SMS został rozgromiony

Przysłowiowej godziny z prysznicem potrzebowały siatkarki Azotów Tarnów, aby dopisać do swojego konta trzy punkty. Tarnowianki pokonały 3:0 młode zawodniczki ze Szczyrku i nie miały z tym najmniejszego problemu. Uczennice SMS-u w żadnym z setów nie przekroczyły bariery 16 punktów.

W początkowym okresie gry mecz ułożył się po myśli SMS-u. Po zagrywkach Pauliny Damaske było 4:2. Tarnowianki doprowadziły do remisu 4:4 i przejęły inicjatywę na boisku. Podopieczne trenera Michała Betlei punktowały w kontratakach, czujnie grały na siatce i po tym jak dwukrotnie zapunktowała Magdalena Pytel, tablica wyników wskazała rezultat 10:5 dla gospodyń. Uczennice ze Szczyrku zupełnie nie radziły sobie z zagrywką Joanny Sikorskiej, po jej serii było 13:5 dla Azotów. Podopieczne trenera Waldemara Kawki były tłem dla dobrze dysponowanych tarnowianek, popełniły one wiele błędów własnych. Przy stanie 8:17 o drugą przerwę poprosił ich trener, na niewiele się to zdało. Tarnowianki dominowały w każdym elemencie siatkówki, punktowała Magdalena Szabó i było 22:10 dla gospodyń. Tego jednostronnego seta pewnie wygrała ekipa z Małopolski, aż 25:12.

W drugim secie nadal dominowały siatkarki Azotów. Po serii zagrywek Magdaleny Pytel było 3:0 dla tarnowianek. W dalszym ciągu mecz miał jednostronny przebieg i toczył się pod wyraźne dyktando gospodyń. Przy serii Magdaleny Pytel przewaga Azotów wzrosła do dziesięciu punktów, było wówczas 14:4 dla miejscowej ekipy. Serię tarnowianek przerwała Rozalia Hnatyszyn, uczennice zdobyły dwa punkty, ale był to ich chwilowy zryw (14:7). Miejscowe siatkarki odrzuciły swoje rywalki od siatki, punktowały w bloku i przez cały czas prowadziły. Zawodniczki ze Szczyrku miały problemy ze skończeniem ataków, co skrupulatnie wykorzystały ich rywalki. Mogła podobać się gra Joanny Sikorskiej oraz Magdaleny Jurczyk, które były nie do zatrzymania w ataku. Po zbiciu Pauliny Głaz było 21:10 dla Azotów. Podobnie jak to miało miało miejsce w pierwszym secie, zdecydowane i pewne zwycięstwo odniosły tarnowianki (25:13)

W trzeciej partii poszły one za ciosem i nadal były w natarciu. Na początku wynik oscylował wokół remisu (3:3). Za sprawą Magdaleny Pytel Azoty prowadziły 5:3. Uczennice doprowadziły do remisu 5:5, a po ataku Klaudii Laskowskiej miały jeden punkt nadwyżki (6:5). Od tego momentu zarysowała się przewaga podopiecznych trenera Betlei. Większe doświadczenie i ogranie na ligowych boiskach dało o sobie znać w ekipie z Tarnowa. Po ataku Joanny Sikorskiej było 11:8 dla Azotów, co prawda młode siatkarki zdołały doprowadzić do remisu 11:11, ale na więcej nie było ich stać. Po serii zagrywek Magdaleny Szabó i błędach własnych zawodniczek SMS-u było 20:11 dla tarnowianek. Powoli wiadomo było, że zwycięstwo w tym meczu przypadnie Azotom. Paulina Damaske pojedynczymi atakami próbowała poderwać swój zespół do walki, ale było to za mało i zbyt późno na dobrze dysponowane rywalki. Drużyna z Tarnowa wygrała cały mecz i dopisała do swojego dorobku trzy punkty.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:12, 25:13, 25:15)

Azoty: Szabó, Pytel, Głaz, Bałdyga, Jurczyk, Sikorska, Guzikiewicz (libero) oraz Podlasek i Mikołajewska i Mazurek (libero)
SMS PZPS: Rybak, Centka, Hnatyszyn, Łazowska, Damaske, Drużkowska, rola (libero) oraz Zaborowska, Laskowska, Szlagowska i Piasecka