Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewna wygrana Stali, KSZO z kolejną porażką

I liga K: Pewna wygrana Stali, KSZO z kolejną porażką

Zgodnie z oczekiwaniami Stal Mielec pokonała nękany problemami młody zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego 3:0. Przyjezdne nie miały zbyt wiele do powiedzenia w tym meczu i przegrały go z kretesem, w żadnym z setów nie przekroczyły bariery 20 punktów. Dzięki tej wygranej Stal znalazła się na siódmym miejscu w ligowej tabeli. Sytuacja KSZO z meczu na mecz staje się coraz mniej ciekawa.

Początek meczu był obiecujący, bo przez długie, początkowe  fragmenty pierwszego seta ostrowczanki prowadziły. Było 3:1, 5:3, 6:8. Następnie gospodynie znacznie poprawiły grę i od stanu 12:10 do 22:15 osiągnęły znaczną przewagę, obejmując przy tym prowadzenie w spotkaniu. Siatkarki KSZO tak, jak we wcześniejszych spotkaniach potrafiły stracić po kilka punktów w jednym ustawieniu.

W drugiej partii spotkania  mielczanki od początku narzuciły KSZO swoją grę. Pomarańczowo-czarne popełniały mnóstwo błędów. Stal prowadziła 4:0, a później 11:4. Co prawda zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego zniwelował straty do stanu 14:10, ale po chwili było już 18:11, pojawił się brak wiary w sukces dawał znać o sobie. W tym secie podopieczne Marcina Cebo ugrały zaledwie 16 oczek.

W takich okolicznościach chyba tylko niepoprawni optymiści wierzyli jeszcze w sukces ostrowieckiej drużyny. W rzeczywistości KSZO w tej odsłonie meczu był już zespołem nie potrafiącym w ogóle włączyć się do rywalizacji i zszedł z parkietu jak najbardziej zasłużenie zwyciężony. Było 8:0, 13:4, 18:8 i tylko pozostało zastanawiać się, czy przy tak nieudanych końcówkach przyjezdne zdobędą w tym secie więcej, niż 10 pkt.

Należy przypomnieć, że siatkarska drużyna KSZO to nie ten sam zespół jak przed dwoma tygodniami. Z zespołu odeszły czołowe zawodniczki, zmienił się sztab szkoleniowy, drużynę zasiliły młode zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Jak podkreślają szkoleniowcy i działacze potrzeba czasu na uporządkowanie pierwszoligowego zespołu. – Potrzebujemy czasu i spokoju, żeby poukładać wszystkie ważne sprawy w drużynie. Moje zawodniczki mają potencjał i ten potencjał trzeba wykorzystać – mówi trener KSZO Marcin Cebo.

Stal Mielec- KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:15, 25:16, 25:10)