Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewna wygrana siatkarek Energetyka

I liga K: Pewna wygrana siatkarek Energetyka

fot. Bernard Guziałek

W meczu 4. kolejki I ligi kobiet Enea Energetyk Poznań pokonał we własnej hali przy niemal komplecie publiczności Karpaty Krosno 3:0. Wygrana poznanianek niemal przez cały mecz nie była zagrożona i pozwoliła zespołowi nieco zapomnieć o środowej wpadce w Kaliszu. Energetyk obecnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli I ligi kobiet z trzema punktami straty do lidera z Kalisza.

Spotkanie rozpoczęło się od sporej przewagi siatkarek Energetyka. Skuteczne ataki Agnieszki Wołoszyn, kiwka Aleksandry Pasznik i błędy rywalek pozwoliły gospodyniom uzyskać kilkupunktowe prowadzenie. Krośnianki miały ogromne problemy w przyjęciu zagrywki, ale w miarę upływu czasu poprawiły się w tym elemencie i przyniosło to efekt. Zawodniczki Energetyka miały wyraźny przestój w grze, a przyjezdne odrabiały straty, zbliżając się niebezpiecznie do gospodyń. Trener Marcin Patyk dokonał podwójnej zmiany, na boisku pojawiły się Iwona Zuzel i Klaudia Felak, ale po drugiej stronie siatki skutecznością imponowała Kinga Stronias. W końcówce na boisko powróciły Wołoszyn i Pasznik i Energetyk wygrał 25:22 – piłkę setową dał gospodyniom atak Klaudii Świstek, a po chwili atak zepsuła Iwona Krochmal.Druga i trzecia partia przebiegały już pod dyktando poznanianek. Dobrze kierowała grą gospodyń Aleksandra Pasznik, która z pewnością była wyróżniającą się postacią w tym meczu. W końcówce drugiej partii dwoma skutecznymi atakami popisała się Barbara Cembrzyńska i poznanianki ponownie wygrały do 22. W ekipie z Krosna widoczne były problemy z przyjęciem, coraz bardziej brakować zaczyna chyba kontuzjowanej Agaty Kucharczyk. Wykorzystały to siatkarki Energetyka, które swoją zagrywką utrudniały wyprowadzanie akcji rywalkom, dzięki czemu mogły postawić skuteczny blok i zyskiwały przewagę w secie trzecim. W końcówce z dobrej strony pokazał się Beata Pawlicka, a seta wynikiem 25:19 zakończyła Klaudia Świstek, która wybrana została najlepszą zawodniczką tego spotkania.

Pewne zwycięstwo z Karpatami Krosno pozwoliło poznaniankom nieco odetchnąć po wpadce w środę w Kaliszu, gdzie Energetyk przegrał gładko 0:3. – To był taki mecz, który uświadomił nam, jak wiele jeszcze pracy przed nami, więc może był nam potrzebny, co widać po wyniku meczu z Karpatami – mówiła po spotkaniu atakująca Energetyka, Agnieszka Wołoszyn.Teraz przed nami wyjazd do Opola, który również nie będzie łatwy. To młoda drużyna, która bardzo potrzebuje punktów, jest żądna wygranych. Jeśli jednak tylko zagramy swoją siatkówkę i unikniemy przestojów, które jeszcze nam się przytrafiają, to trzy punkty powinny być nasze – dodała Wołoszyn.

Enea Energetyk Poznań – Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR 3:0
(25:22, 25:22, 25:19)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved