Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewna wygrana poznanianek z WTS-em Włocławek

I liga K: Pewna wygrana poznanianek z WTS-em Włocławek

Enea Energetyk Poznań pokonał ostatni zespół tabeli WTS Włocławek 3:0. Przyjezdne tylko w pierwszym secie zdołały przekroczyć barierę 20 punktów, w drugim i trzecim były tłem dla lidera tabeli. Drużyna z Wielkopolski o cztery punkty wyprzedza drugi MKS Dąbrowa Górnicza, ale ma rozegrany jeden mecz więcej. Z kolei WTS nadal pozostaje czerwoną latarnią I ligi kobiet.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia zespołu gości 2:0, asem serwisowym popisała się Paulina Pachurka. Gospodynie doprowadziły do remisu po ataku Aleksandry Omelaniuk. Przyjezdne zaskoczyły faworytki tego meczu trudną zagrywką, punktowała w tym elemencie Cecylia Pietruszka, punkt w ataku zdobyła Paulina Pachurka i WTS prowadził 7:4. Energetyk po raz kolejny doprowadził do remisu 7:7, a ciężar gry na siebie wzięła Aleksandra Omelaniuk. Od tego momentu obie drużyny grały punkt za punkt i żadnej nie udało się wypracować przewagi (9:9, 11:11, 14:14). Przy stanie 16:16 asem serwisowym popisała się Barbara Cembrzyńska, błąd własny popełniły włocławianki i przy stanie 16:18 o przerwę na żądanie poprosił trener WTS-u Kazimierz Mendala. Zespół gości wyrównał stan seta na 18:18, a na boisku trwała zacięta rywalizacja, a drużyna z Włocławka nie zwiesiła głów i walczyła, po kontrataku miała jeden punkt przewagi (21:20). Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Marcina Patyka była dobrym posunięciem, przy serii Klaudii Świstek odrobiły straty, punktowały w bloku i po zbiciu Aleksandry Omelaniuk wygrały tego seta w stosunku 25:21.

Gospodynie poszły za ciosem i w drugim secie zupełnie dominowały na boisku. Najpierw po serii zagrywek Iwony Zuzel poznanianki prowadziły 3:0, a potem po serii Klaudii Świstek tablica wyników wskazała rezultat 10:1. Włocławianki miały problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków własnych i były tłem dla rozpędzonych rywalek. WTS zniwelował straty do pięciu punktów (13:8). Był to chwilowy zryw zespołu gości, ciężar gry na siebie wzięła Barbara Cembrzyńska, punkty zdobyła Aleksandra Omelaniuk i było 16:8 dla gospodyń. Set miał jednostronny przebieg, przyjezdne nie miały siatkarskich argumentów, myliły się w przyjęciu. Po asie serwisowym Iwony Zuzel przewaga Energetyka wzrosła do dziesięciu punktów (21:11). Ten jednostronny set zakończyła błędem własnym w polu zagrywki Patrycja Jakubowska.

Grę w ostatnim secie tego meczu Energetyk rozpoczął od prowadzenia 6:0, włocławianki po błędzie swoich rywalek zniwelowały straty do dwóch punków (5:7), a po asie serwisowym Cecylii Pietruszki przegrywały 7:8. Zespół z Włocławka nie poddawał się i pomimo niekorzystnego rezultatu zdołał wyrównać stan rywalizacji na 11:11 po punktowym bloku na Simonie Dreczce. Po asie serwisowym w wykonaniu Natalii Bielińskiej oraz bloku Cecylii Pietruszki WTS prowadził 14:12. Można powiedzieć, że wówczas skończyły się siatkarskie emocje. W polu zagrywki pojawiła się Klaudia Świstek, popisała się dwoma asami serwisowymi, w kontratakach punktowała Barbara Cembrzyńska i było 19:14 dla Energetyka. Przyjezdne oddawały piłkę na drugą stronę, a ekipa z Poznania skrupulatnie to wykorzystała. Kolejną serią zagrywek popisała się Simona Dreczka, jej koleżanki czujnie zagrały na siatce, punktowały w bloku i podobnie jak to miało miejsce w drugim secie spotkania, rozbiły swoje rywalki.

MVP: Aleksandra Omelaniuk

Enea Energetyk Poznań – WTS KDBS Bank Włocławek 3:0
(25:21, 25:13, 25:15)

Energetyk: Zuzel, Dreczka, Cembrzyńska, Świstek, Omelaniuk, Muszyńska, Bohdanowicz (libero) oraz Sklepik
WTS: Pachurka, Doktorska, Pietruszka, Jakubowska, Pietrzyńska, Bajdiuk, Szuman (libero) oraz oraz Pik, Bielińska i Świderska