Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Opolanki pokonały u siebie SMS Szczyrk

I liga K: Opolanki pokonały u siebie SMS Szczyrk

fot. sportoweopole.pl

Szóste spotkanie z rzędu wygrał zespół Uni Opole. Tym razem opolskie siatkarki pokonały we własnej hali SMS PZPS Szczyrk 3:1, chociaż podopieczne trenera Nicoli Vettoriego mecz rozpoczęły od przegranego seta. MVP pojedynku wybrana została libero gospodyń Aleksandra Szczygłowska. 

Inauguracja meczu nie była jednak udana dla gospodyń, które m.in. po błędach Marty Ciesiulewicz przegrywały 0:4. Szybko jednak pozbierały się i mieliśmy remis po 6. Potem jednak nastąpił kolejny zastój w szeregach miejscowych i rywalki prowadziły trzema „oczkami” 9:12. Wtedy jednak zrehabilitowała się za kiepskie wejście w to starcie wspomniana Ciesiulewicz, która wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 14:12, po czym przyjezdne znowu rzuciły się do ataku i stopniowo przejmowały inicjatywę, aż wreszcie tablica świetlna wyświetliła wynik 18:20 dla nich. Co prawda opolanki zdołały doprowadzić jeszcze do remisu po 21, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne i pozwoliły Uni zdobyć już tylko jeden punkt.Taki obrót spraw wyraźnie podrażnił podopieczne Nicoli Vettoriego, które od początku kolejnej odsłony narzuciły swoje warunki gry i zaraz było 5:1 dla nich. Na tym jednak nie koniec, bo później już stale i sugestywnie powiększały swoją przewagę, w czym duża zasługa trudnych serwów Ilony Gierak. Koniec końców jednak seta zakończyła Joanna Pacak atakiem z krótkiej. W kolejnej odsłonie chwilowo mieliśmy emocje, ale po zagrywkach Pacak jej team „odskoczył” na 10:5 i następnie już zupełnie kontrolował przebieg gry. Gdy po ataku Jagody Materni było 21:14 stało się jasne, że żadna krzywda już im się w tej partii nie stanie. Tym bardziej że niebawem asa dołożyła Oliwia Michalak.

Tym bardziej zastanawiające było fatalne wejście Uni w czwartą część pojedynku. Nasze siatkarki znowu popełniały błąd za błędem i w pewnej chwili było już 1:7 dla przeciwniczek. Wtedy to jednak koncert bloków rozpoczęła Pacak. Środkowa miejscowych niemalże trzy razu z rzędu zatrzymała ataki rywalek i było już tylko 5:7 dla nich. „Uczennice” ze Szczyrku zaczęły się gubić coraz bardziej i już niebawem był remis po 9. Z kolei as Materni wyprowadził opolanki na prowadzenie 13:12. Dzięki temu grało im się znacznie łatwiej, a w końcówce znowu dała o sobie znać Pacak, do tego stopnia, że to jej as serwisowy okazał się meczowym! MVP pojedynku wybrana została libero gospodyń Aleksandra Szczygłowska. 

Uni Opole – SMS PZPS Szczyrk 3:1
(22:25, 25:10, 25:16, 25:17)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved