I liga K: Opolanki z planową wygraną w Ostrowcu Św.

Siatkarki Uni Opole były faworytkami sobotniego spotkania w Ostrowcu Św. Ekipa miejscowego KSZO nie zdołała nawiązać walki i przegrała w trzech szybkich setach. Po tym starciu obie ekipy nie zmieniły swoich lokat w tabeli, opolanki są na trzeci miejscu, natomiast siatkarki z Ostrowca Św. są przedostatnie.

Od udanej zagrywki mecz rozpoczęła Magdalena Janiuk, Kinga Stronias od razu też dołożyła kontrę, a kilka akcji później zapisała na koncie ekipy gości kolejny punkt zagrywką. Opolanki prowadziły wtedy 5:2. Po stronie KSZO do ataku zerwała się Monika Kawa, ale jej dwa udane uderzenia, niedługo później przyćmiły bloki Janiuk. Zespół z Opola radził sobie coraz pewniej, a w dodatku mylić zaczęły się miejscowe, trzy kolejne ataki posyłając poza pole gry. Pomyłek nie ustrzegły się też przyjezdne, ale nie wpłynęło to znacznie na ich przewagę. Końcówka partii premierowej należała już w zupełności do nich. Po ataku Ilony Gierak i punkcie z pola zagrywki Sandry Szczygioł siatkarki Uni Opole miały piłkę setową, którą od razu w kontrze wykorzystała Gabriela Makarowska.

Seta drugiego również otworzył as serwisowy, tym razem w wykonaniu Izabeli Klekot. Miejscowe tym razem nie pozwoliły szybko odskoczyć rywalkom, ale i tak opolanki narzuciły swój styl gry. Po kilku pierwszych wymianach punkt z pola zagrywki Marty Orzyłowskiej zapoczątkował dłuższą serię przyjezdnych, które następnie punktowały atakiem i blokiem, odskakując dość wyraźnie. Od połowy partii ekipa KSZO miała ponownie problemy ze swoimi atakami i kolejne uderzenia lądowały poza polem gry bądź w siatce. Końcówkę opolanki rozegrały z pełną swoją dominacją, przy zagrywkach Weroniki Sobiczewskiej. Po serii czterech ataków jej serwis zamknął też rywalizację w tej odsłonie.

Monika Kawa atakiem i Emilia Piotrowska zagrywką punktowały na otwarciu seta trzeciego. Choć rywalki szybko wyrównały, a następnie wyszły na prowadzenie po błędzie miejscowych, to nie trzeba było czekać długo na kolejny zwrot. Ekipa KSZO odzyskała prowadzenie po ataku Kamili Dyduły i udanej zagrywce Kawy. I tym razem przewaga ostrowczanek nie utrzymała się długo, dobrze zagrywały Stronias i Orzyłowska, a w zespole gospodarzy pojawiły się błędy. Drużyna z Opola wyszła na prowadzenie, które w kolejnych akcjach utrzymywało się już przy w miarę wyrównanej grze. W końcówce przyjezdne ponownie odskoczyły i podobnie, jak w poprzednich setach, kilka ostatnich akcji należało tylko do nich. Cały mecz zakończyły trzy ataki ostrowieckich siatkarek, a kropką nad „i” okazał się blok Weroniki Wołodko.

KSZO Ostrowiec Św. –  Uni Opole 0:3
(16:25, 12:25, 18:25)