Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Opolanki lepsze od uczennic SMS-u Szczyrk

I liga K: Opolanki lepsze od uczennic SMS-u Szczyrk

Zespół Uni Opole pokonałna własnym parkiecie w meczu 9. kolejki I ligi kobiet drużynę SMS-u PZPS Szczyrk. Dzięki tej wygranej i pauzie rywali z Wieliczki podopieczne trenera Nicoli Vettoriego awansowały na trzecie miejsce w tabeli, mając na swoim koncie sześć zwycięstw i dwie porażki. Uczennice ze Szczyrku z 10 punktami zajmują obecnie 7. miejsce w tabeli.

Pierwszy set zaczął się od prowadzenia przyjezdnych 4:1. Opolanki szybko jednak opanowały sytuację i objęły prowadzenie 8:7. Potem odskoczyły na trzy punkty i kiedy było 20:17 wydawało się, że przechylą szalę zwycięstwa w tej partii na swoją korzyść. Kkońcówka należała jednak do SMS-u. Rywalki doprowadziły do stanu 20:20, a od stanu 23:22 dla opolanek, zdobyły trzy punkty i wygrały seta.

W drugim było najmniej emocji. Gospodynie zaczęły od stanu 6:1, a potem konsekwentnie powiększały przewagę. Przy wyniku 24:15 zespół gości obronił trzy setbole. Więcej już nie zdołał. Trzecia partia miała największą dramaturgię. Opolanki prowadziły 12:8, jednak za chwilę był remis 14:14. Zespół ze Szczyrku odskoczył na 20:17, ale w końcówce popis dała atakująca Sandra Szczygioł. Zaczęła ona mecz jako rezerwowa, a po wejściu na boisko spisywała się znakomicie. Po jej asie serwisowym było 24:22, a w ostatniej akcji tego seta to ona zdobyła punkt skutecznym atakiem.

Bardzo dobrą zmianę dała też Marta Ciesiulewicz, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. To ona zdobyła ostatni punkt w meczu po ataku. Uni wygrało czwartego seta do 20. W nim nasze siatkarki osiągnęły przewagę 11:6, ale przeciwniczki nie dawały za wygraną i zmniejszyły stratę do jednego punktu (15:14 dla Uni). Większe doświadczenie gospodyń i dobra gra w ataku pozwoliła gospodyniom znów odskoczyć i zakończyć mecz wynikiem 3:1.

Co ciekawe, to podopieczne trenera  Wiesława Popika zanotowały w piątkowy wieczór lepszą skuteczność w ataku i przyjęciu. W tym pierwszym elemencie pomyliły się jednak aż 18 razy, co przy 6 błędach rywalek stanowiło istotną różnicę. – Z elementów siatkarskich możemy być zadowoleni, ale nad zmniejszeniem liczby błędów nadal musimy pracować – zaznacza II trener SMS PZPS Miłosz Majka. Bardzo dobry występ zaliczyły w Opolu środkowe SMS-u – Katarzyna Hyży i Dominika Pierzchała zapisały na swoim koncie po 11 punktów. Udaną zmianę na pozycji atakującej dała Martyna Czyrniańska. Z kolei najwięcej „oczek” dla gości zdobyła Martyna Borowczak (13).

Uni Opole – SMS PZPS I Szczyrk 3:1
(23:25, 25:18, 25:22, 25:20)

Uni: Wołodko (4), Sobiczewska (8), Gierak (7), Stronias (3), Witowska (10), Orzyłowska (8), Szczygłowska (libero) oraz Rusin (libero), Ciesiulewicz (11), Szczygioł (6) i Makarowska
SMS: Borowczak (13), Łazowska (2), Damaske (12), Stefanik, Hyży (11), Szlagowska (1), Mazur (libero) oraz Czyrniańska (9), Piasecka (1), Pierzchała (11), Poreda i Szczotkiewicz