Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Szybkie trzy sety w Węgrowie dla gliwiczanek

I liga K: Szybkie trzy sety w Węgrowie dla gliwiczanek

W pierwszym meczu otwierającym sezon 2016/2017 w I lidze kobiet siatkarki KS-u AZS Gliwice pewnie pokonały na wyjeździe Nike Węgrów. Spotkanie zakończyło się w trzech szybkich setach.

Pierwszy mecz w sezonie to zawsze spora niewiadoma, a w przypadku akademiczek z Gliwic ta niepewność była jeszcze większa. W przerwie letniej w zespole wymieniono bowiem praktycznie cały skład. Na dodatek nie mogły w tym pojedynku wystąpić zagraniczne zawodniczki ekipy z Gliwic – Jekatierina Szapował i Mariam Gaprindaszvili. Podopieczne Wojciecha i Krzysztofa Czapli potwierdziły jednak, że dobre wyniki osiągane w spotkaniach przedsezonowych nie były przypadkiem.

Początek pierwszego seta tego premierowego starcia był wyrównany. Oba zespoły „badały” się wzajemnie. Mniej więcej w połowie partii gliwiczanki zaczęły odjeżdżać  i zakończyły tego seta zwycięstwem 25:20. Wygrana dodała pewności siebie gliwiczankom, które w drugiej odsłonie już rozjechały gospodynie, zwyciężając do 25:14.

W siatkówce gra jednak toczy się do trzech wygranych setów i wcale nierzadko bywa tak, że dwie pierwsze wygrane partie nie dają zwycięstwa w całym meczu. Trzeci set zaczął się źle dla akademiczek – od czterech zepsutych zagrywek. W konsekwencji długo prowadził zespół Nike Węgrów. Przy stanie 13:10 na korzyść gospodyń w drużynie przyjezdnych przyszło jednak przełamanie. Gliwiczanki zaczęły odrabiać straty, aż wyszły na prowadzenie 19:14. W tym momencie losy tego pojedynku były już przesądzone. Ten set zakończył się wynikiem 25:18.

Gliwiczanki zagrały przede wszystkim dobrze w obronie. Z wyjątkiem początku trzeciego seta nie popełniały też błędów własnych. To dało im pierwsze zwycięstwo i od razu prowadzenie w tabeli. Najlepszą zawodniczką meczu uznano Izabelę Wasiak.

Nike Węgrów – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice  0:3
(20:25, 14:25, 18:25)