Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niespodzianka w Świeciu, San-Pajda pokonał lidera tabeli

I liga K: Niespodzianka w Świeciu, San-Pajda pokonał lidera tabeli

W meczu rozegranym awansem z 26 kolejki San-Pajda Jarosław pokonał 3:0 lidera tabeli Joker Świecie i przerwał jego serię zwycięstw. Pomimo porażki Joker pozostał liderem tabeli i ma siedem punktów przewagi nad Energetykiem. Drużyna z Jarosławia po tym zwycięstwie znalazła się na piątym miejscu w tabeli.

Otwarcie meczu należało do gospodyń, które prowadziły 5:1, przyjezdne przy serii Pauliny Stroiwąs wyrównały stan rywalizacji na 5:5. Obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 9:9. Następnie do głosu doszły świecianki, które zbudowały sobie trzypunktową przewagę, punktowały w bloku i tą przewagę utrzymały ją przez dłuższy czas. Po ataki Pauliny Brzoski Joker prowadził 18:14 i nic nie zapowiadało porażki tej drużyny w pierwszym secie. Przewaga świecianek kilka chwil później po ataku Adrianny Kukulskiej wzrosła do pięciu punktów (22:17). Przy stanie 22:19 o przerwę na żądanie poprosił trener Jokera Marcin Wojtowicz nie przyniosło to spodziewanego rezultatu, jego podopieczne roztrwoniły całą przewagę, miały problemy z przyjęciem i o końcowym zwycięstwie musiała decydować gra na przewagi. Więcej szczęścia miały przyjezdne, które po punktowym bloku Katarzyny Saj wygrały premierowego seta w stosunku 30:28.

W drugiej partii meczu jarosławianki prowadziły 3:1, z dobrej strony zaprezentowała się Alina Bartkowska oraz Paulina Stroiwąs. Świecianki grały ospale, ich gra była czytelna, popełniły błędy własne i przy stanie 3:7 trener Marcin Wojtowicz przywołał swoje podopieczne do siebie. Strona dominującą na boisku był zespół gości, świecianki nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia, były tłem dla swoich rywalek. Beniaminek z Jarosławia przy serii Pauliny Stroiwąs powiększył przewagę do pięciu punktów (13:8), na siatce czujnie zagrała Katarzyna Bryda.Po tym jak asem serwisowym popisała się Alina Bartkowska, a punkt w akcji na siatce zdobyła Katarzyna Bryda było 17:10 dla zespołu gości. Dzięki Orianie Miechowicz i jej trudnym zagrywkom gospodynie zniwelowały straty do jednego punktu (16:17). Był to ich chwilowy zryw, seria błędów własnych sprawiła że przyjezdne miały czteropunktową przewagę (22:18). Jarosławianki nie dały sobie odebrać tej przewagi i po punktowym bloku na Orianie Miechowicz wygrały 25:20.

Po dwóch asach serwisowych Aleksandry Dudek San-Pajda prowadził 4:1 i poszedł za ciosem. Świecianki w niczym nie przypominały walecznej drużyny z wcześniejszych meczów. Słabe przyjęcie przełożyło się na nieskuteczną grę w ataku. Przewaga drużyny gości wzrosła do czterech punktów po tym jak została zablokowana Adrianna Kukulska (13:9). W zespole ze Świecia nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry, przy serii Weroniki Fojucik doszło do remisu 13:13. Stroną dyktującą warunki gry były przyjezdne, trudnymi zagrywkami popisała się Paulina Stroiwąs i tablica wyników wskazała prowadzenie San-Pajdy 16:13. Świecianki nie potrafiły zniwelować strat do jarosławianek, grały czytelnie, z kolei ich rywalki kontrataki zamieniały w punkty i jak się później okazało był to klucz do zwycięstwa w tym meczu. Ostatni punkt w tym spotkaniu atakiem z piłki przechodzącej zdobyła Katarzyna Saj i trzy punkty pojechały do Jarosławia. Była to pierwsza porażka Jokera w tegorocznych rozgrywkach I ligi.

Joker Mekro Energoremont Świecie – San-Pajda Jarosław 0:3
(28:30, 20:25, 22:25)