Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Niespodzianka w Opolu

I liga K: Niespodzianka w Opolu

fot. Roman Biliński

Tego, że do wyłonienia zwycięzcy meczu pomiędzy trzecią i jedenastą drużyną tabeli potrzebne będą tylko trzy sety, można było się spodziewać. Jednak niespodziewanie lepszy okazał się miejscowy, niżej notowany zespół. Radomka wyrównaną walkę nawiązała wyłącznie w drugiej partii.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki, która trwała do stanu po 13. Wtedy, przy zagrywce Jennifer Nogueras, trzypunktową przewagę zbudowały miejscowe. UNI pewnie kontrolowało końcówkę, wychodząc na prowadzenie nawet 23:16. Set zakończył się zwycięstwem miejscowych do 19, a ostatni punkt opolanki zanotowały po błędzie radomskiej libero, Olgi Samul, która przebiła piłkę na stronę rywalek znad siatki.

Druga partia także rozpoczęła się od wyrównanej walki. Opolanki znacznie częściej myliły się w polu serwisowym, z czego skrzętnie korzystały przyjezdne i żaden zespół długo nie mógł wypracować przewagi. Momentem przełomowym ponownie stała się zagrywka portorykańskiej rozgrywającej UNI i dobra gra blokiem jej koleżanek, dzięki czemu miejscowe objęły prowadzenie 19:15. Tym razem jednak opolanki nie potrafiły utrzymać przewagi. Radomka obroniła dwa setbole i doprowadziła do gry na przewagi. Inicjatywa jednak cały czas była po stronie UNI i po bardzo długiej wymianie drugiego seta skutecznym atakiem zakończyła Magdalena Wawrzyniak.Podbudowane zwycięstwem opolanki w pełni skoncentrowane dążyły do jak najszybszego zakończenia meczu. Co prawda trzecia partia, podobnie jak dwie poprzednie, rozpoczęła się od wyrównanej walki, jednak tym razem miejscowe nieco szybciej odskoczyły rywalkom, bo już przy stanie 11:11. To odebrało chęci do walki radomiankom, które popełniały coraz więcej błędów i rzadko kończyły ataki. Dość powiedzieć, że w tym fragmencie miejscowe zdobyły 14 punktów, a Radomka tylko 6 i ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:17 po skutecznym podwójnym bloku Moczko i Nogueras.

Zwycięstwo UNI niewiele poprawiło jego sytuację w tabeli. Opolanki wciąż pozostają na 11. miejscu w tabeli, a do strefy play-off tracą 7 oczek. Z kolei zerowy dorobek Radomki sprawił, że podopieczne Jacka Skroka spadły na czwartą pozycję w tabeli, wyprzedzone przez 7R Solną Wieliczka. W następnej kolejce UNI czeka mecz w Warszawie z liderującą Wisłą, z kolei radomianki podejmą Grupę Azoty Tarnów.

Uni Opole Energia – E.Leclerc Radomka Radom 3:0
(25:19, 28:26, 25:18)

Składy zespołów:

UNI: Nogueras, Michalak, Witowska, Wawrzyniak, Strózik, Moczko, Kuziak (libero) oraz Woźniczka, Dąbrowska i Cygan
E.Leclerc Radomka: Przepiórka, Biała, Śmieszek, Miechowicz, Gądek, Ponikowska, Samul (libero) oraz Czajka, Szczepańska, Pelczarska, Kubacka i Borawska

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved