Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Nierówny mecz w Szczyrku dla gliwiczanek

I liga K: Nierówny mecz w Szczyrku dla gliwiczanek

W rozegranym awansem meczu I ligi kobiet siatkarki KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice pokonały na wyjeździe SMS Szczyrk 3:2. Spotkanie miało charakter „falowy”. Na przemian bowiem wygrywały gliwiczanki i uczennice SMS-u. W  tie-breaku więcej zimnej krwi wykazały już podopieczne trenera Wojciecha Czapli.

Spotkanie to pierwotnie miało odbyć się 3 lutego, ale na prośbę drużyny ze Szczyrku zostało rozegrane awansem już w środę 24 stycznia. Przed tym meczem wyżej w tabeli była drużyna z Gliwic, ale zespół spod Klimczoka, szczególnie u siebie, potrafi powalczyć z każdym. Pierwszy set przebiegał pod dyktando podopiecznych Wojciecha Czapli, które prowadziły od początku i wygrały tę partię 25:20. W drugiej odsłonie gospodynie szybko odskoczyły na bezpieczną odległość. Akademiczki próbowały je gonić, ale gdy udawało się łapać kontakt, wtedy uczennice SMS-u znów odskakiwały na kilka punktów i tak dowiozły bezpieczną przewagę do końca seta (25:22).

W trzeciej odsłonie gliwiczanki zagrały kapitalnie w obronie i skutecznie w kontrataku. Gospodynie nie potrafiły znaleźć na to sposobu, stąd wygrana Akademiczek w tej części meczu do 18. Czwarta partia znów jednak należała do drużyny spod Klimczoka. Miejscowe w tym secie kapitalnie serwowały, a w zespole AZS-u zabrakło przyjęcia. W efekcie podopieczne trenera Waldemara Kawki pewnie wygrały 25:16, doprowadzając do remisu.

W tie-breaku oba zespoły postarały się, aby emocji nie zabrakło. W pierwszej fazie tej części gry lepiej radziły sobie gliwiczanki i to one przed zmianą połów prowadziły 8:5. Przerwa techniczna wybiła jednak z rytmu gliwiczanki, który straciły cztery punkty pod rząd, nie zdobywając żadnego.  Do stanu 11:11 walczono punkt za punkt. Wtedy jednak górę wzięło doświadczenie Akademiczek, które wygrały tę odsłonę 15:11, a cały mecz 3:2.

SMS PZPS Szczyrk – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2:3
(20:25, 25:22, 18:25, 25:16, 11:15)