Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Morderczy tie-break w pojedynku beniaminków

I liga K: Morderczy tie-break w pojedynku beniaminków

Siatkarki WTS-u Włocławek i stołeczny beniaminek zmierzyły się ze sobą w spotkaniu za „sześć punktów”. W spotkaniu nie brakowało dramaturgii, nerwowości i poświęcenia po obu stronach siatki. Ostatecznie piąty set padł łupem gospodyń, które w ten sposób utrzymały się ponad strefą zagrożoną grą w play-out, włocławianki wciąż zajmują ostatnie miejsce w tabeli, ale ich gra może nastrajać pozytywnie.

Początek spotkania to walka punkt za punkt, na prowadzeniu były nawet momentami siatkarki gości, ale po ataku Gabrieli Mazur i asie serwisowym Aleksandry Przepiórki wydawało się, że warszawianki nabierają wiatru w żagle (10:9). Groźna w polu zagrywki była nowa atakująca WTS-u Anastazja Bajdiuk, którą polscy kibice znają już jednak z ekstraklasowych parkietów (15:13). Swoje zadanie wypełniła też znakomicie Cecylia Pietruszka i już po raz drugi w tym spotkaniu interweniował Robert Kupisz (14:18). Ogromne kłopoty w elemencie przyjęcia gospodyń znalazły odzwierciedlenie w wyniku i po ataku Cecylii Pietruszki na lewym skrzydle było 1:0 (25:19).

Również druga odsłona pojedynku beniaminków I ligi miała optymistyczne otwarcie dla gości, którzy jak tlenu potrzebowali drugiego zwycięstwa na zapleczu ekstraklasy (2:6). Blok Anety Pietrzyńskiej na Wiktorii Kowalskiej dodatkowo podbudował morale przyjezdnych. Stołeczne siatkarki doprowadziły do wyrównania (11:11), w celu poprawy przyjęcia na parkiecie pojawiła się Zuzanna Berkowska. Dopiero błąd nieporozumienia, przez który włocławianki nie wyprowadziły akcji, skłonił trenera Marka Zacharka do poproszenia o czas (17:14). W końcówce nieoceniona okazała się pomoc Kofie, która skutecznie strącała wszystkie bezpańskie piłki. Ostatnie słowo w tym secie należało do siatkarek Mazovii, które zwyciężyły 25:19.

Blok powoli stawał się największą bronią gospodyń, o czym bardzo szybko przekonała się Paulina Pachurka i z 0:2 w trzecim secie zrobiło się 4:2. Serię przerwał dopiero niewymuszony błąd Aleksandry Przepiórki w polu zagrywki. Pobudzić swoje koleżanki starała się Bajdiuk, Ukrainka na prawym skrzydle była bardzo trudna do zatrzymania. Prosto przed siebie, w ręce rywalek zaatakowała Pietruszka i pięć oczek zaliczki miały gospodynie (9:4). Siatkarki ze stolicy grały coraz pewniej, a niedokładności i błędy w dość prostych elementach, takich jak dogranie piłki, ciążyły włocławiankom (14:8). W tej trudnej sytuacji Marek Zacharek wyciągnął asa z rękawa i po pojawieniu się na boisku Natalii Bielińskiej w zespole WTS-u znów pojawiła się nadzieja na walkę w tym secie (17:16). Na zakończoną powodzeniem pogoń było już jednak za późno i po ataku Wyrwy gospodynie wyszły na prowadzenie (25:21).

Na kolejną odsłonę trener Zacharek delegował dokładnie tę szóstkę, która sprawdziła mu się w końcówce poprzedniej odsłony. Bajdiuk, Pietruszka i Bielińska nie zawodziły i szybko goście wyszli na prowadzenie (4:1). Przyjezdne zdobywały punkty seriami przy zagrywce Pietruszki i o drugi czas poprosił trener Kupisz (4:9). Zawodniczki z Warszawy nie broniły piłek, które były w ich zasięgu, kiedy zablokowana została na środku Marcelina Nowak, wszystko zmierzało ku tie-breakowi (6:14). W odrabianie strat włączyła się nawet Zuzanna Berkowska, nominalna libero, atakując piłkę na lewym skrzydle. Do piątego seta doprowadziła Bajdiuk, atakując po bloku w aut (19:25).

Ostatniego seta tego spotkania Przepiórka otworzyła zagrywką do linii, a blok Kowalskiej i Szymańskiej dał gospodyniom dwa oczka przewagi (4:2). Wrzucana przez swoją rozgrywającą w siatkę Pietruszka nie miała dużego pola manewru i kolejne punkty padały łupem siatkarek Mazovii (7:3). Po wycieńczającej akcji przyjezdne doszły rywalki i znów zrobiło się gorąco (11:10). Kombinacja z Wiktorią Kowalską na środku siatki zakończyła całe spotkanie (15:12).

Bluesoft Mazovia Warszawa – WTS KDBS Bank Włocławek 3:2
(19:25, 25:19, 25:21, 19:25, 15:12)