Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: MKS udanie rozpoczął grę w play-off

I liga K: MKS udanie rozpoczął grę w play-off

MKS Dąbrowa Górnicza zgodnie z planem pokonał w pierwszym meczu fazy play-off AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Zespół gości tylko w pierwszym secie przekroczył barierę 20 punktów. W pozostałych dwóch był tłem dla gospodyń i musiał uznać ich wyższość.

Na początku meczu MKS prowadził 5:3, po czym dąbrowianki popełniły dwa błędy własne i był remis 5:5. Do stanu 7:7 przyjezdne dotrzymały kroku swoim rywalkom. Serią zagrywek popisała się Dorota Ściurka, gliwiczanki miały problemy z przyjęciem i w efekcie tego przegrywały 7:12. Gliwiczanki szybko odpowiedziały swoim rywalkom, tym razem błędy popełniły gospodynie, asem serwisowym popisała się Maria Woźniczka i AZS przegrywał 13:15. W drużynie MKS-u szwankowało przyjęcie, z kolei w gliwickiej ekipie nie do zatrzymania była Malwina Stroińska, dzięki niej gliwiczanki odrobiły straty i prowadziły 19:17. Ciężar gry w MKS-wzięła na siebie Sandra Szczygioł, punktowała w ataku, a tablica wyników wskazała remis 19:19. Gospodynie poszły za ciosem, punktowały w bloku i prowadziły 23:20. Gliwiczanki nie zdołały odpowiedzieć, błąd własny Malwiny Stroińskiej zakończył rywalizację w tym secie.

W drugiej partii spotkania dominacja i przewaga MKS-u nie podlegała żadnej dyskusji. Podopieczne trenera Krzysztofa Czapli zostały odrzucone od siatki, nie kończyły ataków i po kontrataku Doroty Ściurki przegrywały 3:11. Gliwiczanki nie miały siatkarskich argumentów i były tłem dla gospodyń. Z dobrej strony pokazała się Paulina Stroiwąs i po jej asie serwisowym było 21:13 dla dąbrowianek. Przy stanie 23:14 gospodyniom przytrafił się przestój, ale nie miał on większego wpływu na końcowy rezultat. Seta asem serwisowym zamknęła Dorota Ściurka.

Dąbrowianki poszły za ciosem i przy serii Aleksandry Lipskiej prowadziły 6:1. Przyjezdne były w odwrocie i dopiero przy stanie 5:14 udało im się zdobyć kilka punktów z rzędu. Maria Woźniczka próbowała poderwać swoje koleżanki do walki, ale było to za mało (8:16). Po tym jak punkt w ataku zdobyła Katarzyna Bryda, przewaga MKS-u wzrosła do do dziesięciu punktów (19:9). Tak wysokie prowadzenie sprawiło rozluźnienie w szeregach dąbrowianek. Nie zagrały one skutecznie w przyjęciu, w ekipie z Gliwic punktowała Izabela Trocińska, na środku siatki czujnie zagrała Katarina Osadczuk i przewaga dąbrowianek stopniała do czterech punktów (21:17). Na więcej zespołu gości nie było stać, Małgorzata Lis zakończyła tego seta atakiem, a MKS odniósł pierwsze zwycięstwo w fazie play-off

MKS Dąbrowa Górnicza – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0
(25:22, 25:17, 25:18)

Stan rywalizacji: 1:0 dla MKS

MKS: Stroiwąs (5), Lipska (9), Lis (9), Ściurka (9), Michalewicz (5), Szczygioł (20), Colik (libero) oraz Wilczek, Drąg, Bryda (2), Czerwińska (2) i Bodasińska (libero)
AZS: Kowalczyk, Ciesielczyk (6), Stroińska (12), Woźniczka (3), Osadczuk (9), Abramajtys (3), Piątek (libero) oraz Pelc (3), Trocińska (3) i Elko (libero)