Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: MKS po raz trzeci wygrał z gliwiczankami i zagra w półfinale

I liga K: MKS po raz trzeci wygrał z gliwiczankami i zagra w półfinale

fot. Arkadiusz Kuć

MKS Dąbrowa Górnicza po raz trzeci wygrał z AZS Politechniki Śląskiej i zagra w półfinale I ligi kobiet. Gliwiczanki tylko w pierwszym, wygranym secie były równorzędnym rywalem dla dąbrowianek, w pozostałych górą były siatkarki z Dąbrowy Górniczej.

Podopieczne trenera Grabowskiego zagrają w półfinale z Jokerem Świecie. Gliwiczankom przypadnie gra o miejsca 5-8.Trzeci mecz pomiędzy AZS Politechniki Śląskiej Gliwice a MKS-em Dąbrowa Górnicza rozpoczął się od remisu 3:3. Ekipa z Gliwic popełniła proste błędy w ataku i przy stanie 3:7 o przerwę na żądanie poprosił trener Krzysztof Czapla. Gospodynie za sprawą Marii Woźniczki i jej trudnych zagrywek doprowadziły do remisu 11:11 i przejęły inicjatywę na boisku. W drużynie MKS-u szwankowało przyjęcie, po dwóch asach serwisowych Katariny Osadczuk tablica wyników wskazała rezultat 16:14. Do remisu doszło po błędzie własnym Malwiny Stroińskiej (16:16). Do stanu 19:19 obie drużyny grały punkt za punkt, po czym przyjezdne przy serii Agnieszki Czerwińskiej prowadziły 22:19. Wówczas o kolejną przerwę poprosił trener AZS-u i jak się później okazało było to dobre posunięcie. Jego podopieczne doprowadziły do remisu, ustrzegły się błędów własnych i po asie serwisowym Marii Woźniczki wygrały pierwszego seta.

Podrażnione porażką w pierwszym secie dąbrowianki odrzuciły od siatki swoje przeciwności i przy serii Agaty Michalewicz prowadziły 5:0. Gliwiczanki nie dawały za wygraną i zbliżyły się do MKS na trzy punkty (7:10). Był to chwilowy moment dobrej gry gliwiczanek, w dalszym ciągu miały one problemy z przyjęciem, dąbrowianki punktowały w kontratakach i po tym jak punkt zdobyła Sandra Szczygioł, było 17:10 dla zespołu gości. Set miał jednostronny przebieg, Przyjezdne dominowały na siatce i po tym jak z piłki przechodzącej zaatakowała Małgorzata Lis, zespół gości wygrał seta w stosunku 25:14.

Dąbrowianki poszły za ciosem i na początku po zbiciu Sandry Szczygioł prowadziły 4:1. Przewaga MKS-u po dwóch asach serwisowych wspomnianej Sandry Szczygioł wzrosła do pięciu punktów (10:5) i grę przerwał trener AZS-u. Ciężar gry na siebie wzięła Sylwia Pelc, popisała się trudnymi zagrywkami i było 10:12. Odpowiedź zespołu gości była natychmiastowa Katarzyna Bryda dobrze zagrała w polu zagrywki, w kontratakach punktowała Dorota Ściurka oraz Sandra Szczygioł i dystans pomiędzy obiema ekipa wzrósł do sześciu punktów na korzyść MKS-u (19:13). Zmiany w składzie gliwickiej drużyny nic nie wniosły, w zespole z Dąbrowy Górniczej punkty zdobyła Dorota Ściurka, a seta atakiem zakończyła Sandra Szczygioł.

W ostatnim secie spotkania przy serii Sandry Szczygioł było 8:3, dąbrowianki punktowały w bloku, a ich rywalki popełniły wiele prostych błędów. Set toczył się pod wyraźne dyktando zespołu gości, przy kolejnej serii zagrywek tym razem Katarzyny Brydy tablica wyników wskazała rezultat 18:8. Podopieczne Adama Grabowskiego zamieniały kontrataki w punkty, dobrze spisała się Dorota Ściurka, punktowała Aneta Wilczek i było 22:9. Tego jednostronnego seta zakończyła atakiem w siatkę Malwina Stroińska.

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – MKS Dąbrowa Górnicza 1:3
(25:23, 14:25, 20:25,11:25)

Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw): 3:0 dla MKS-u

Składy zespołów:
AZS: Ciesielczyk (11), Stroińska (14),Woźniczka (2), Pelc (8), Osadczuk (9), Trocińska (3), Piatek (libero) oraz Kowalczyk (3), Dyduła, Abramajtys (1), Nowak i Elko (libero)
MKS: Bryda (8), Stroiwąs (10), Lis (11), Ściurka (9), Michalewicz (5), Szczygioł (26), Colik (libero) oraz Drąg, Wilczek (1), Szynkiel, Czerwińska (1) i Bodasińska (libero)

Zobacz również:
Wyniki play-off I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved