Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: MKS Kalisz w półfinale

I liga K: MKS Kalisz w półfinale

fot. MKS Kalisz

W czterech spotkaniach rozstrzygnęły się losy rywalizacji fazy play-off pomiędzy Grupą Azoty PWSZ Tarnów i Energą MKS Kalisz. O wyniku aż trzech z czterech rozegranych pojedynków decydowały tie-breaki. W czwartym meczu awans zwycięstwem 3:0 przypieczętowały siatkarki Mariusza Wiktorowicza, które tym samym awansowały do półfinału rozgrywek.

Początek sobotniego spotkania rozpoczął się od wyrównanej walki, ale ta trwała jedynie do stanu 6:6. Potem warunki zaczęły dyktować siatkarki z Tarnowa, odskakując na 13:6. Zespół z Małopolski na tym nie poprzestał i popisał się jeszcze jedną zabójczą serią (20:10). W premierowej odsłonie nic już nie zagroziło ekipie PWSZ Tarnów, która tę partię wygrała wyraźnie, 25:14. Druga odsłona miała podobny przebieg, choć w niej zespół z Kalisza tym razem odrobił wyraźną stratę i od stanu 9:15 nagle zrobiło 17:16. Siatkarki z Kalisza nie poszły jednak za ciosem, a ich problemy z przyjęciem poskutkowały porażką w całym secie 18:25.Bardziej wyrównana była kolejna odsłona, w której długo żadna z drużyn nie była w stanie narzucić swojego stylu gry. Tarnowianki prowadziły 17:16, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały kaliszanki, które po ataku Justyny Raczyńskiej przedłużyły losy spotkania. MKS Kalisz na tym nie poprzestał, choć w czwartej odsłonie miał już czteropunktową stratę (16:20). W końcówce podopieczne Mariusza Wiktorowicza wygrały pięć kolejnych akcji i doprowadziły do tie-breaka. Decydująca część spotkania również należała do zaciętych i długo nie było wiadomo, która strona będzie mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Sporo emocji przyniósł atak Ivany Isailović, ale ostatecznie sędziowie zdecydowali, że piłka po tym zagraniu dotknęła rąk tarnowianek. MKS poszedł znów za ciosem, dobrze zagrał w obronie i po kontrze Natalii Sroki mógł cieszyć się ze zwycięstwa w całym meczu.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Energa MKS Kalisz 2:3
(25:14, 25:18, 22:25, 22:25, 11:15)


Trzy wcześniejsze pojedynki tej fazy play-off rozstrzygały się w tie-breaku, a i czwarte spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki. Dopiero w kluczowych momentach kaliszanki odskoczyły na 20:16 i swojego prowadzenia już nie oddały. W kolejnej odsłonie przyjezdne z Kalisza kontynuowały swoją dobrą grę i dzięki skuteczności, a także solidnej grze w bloku prowadziły 13:5. Ta partia całkowicie należała do ekipy trenera Wiktorowicza, która po zagraniu Hanny Łukasiewicz wygrała 25:16.

Tarnowianki nie odpuszczały i to do nich należał początek trzeciej odsłony (7:3). Przerwa, o którą poprosił szkoleniowiec przyjezdnych, podziała mobilizująco na MKS, który błyskawicznie odrobił straty, a chwilę potem miał przewagę (12:11). W ofensywie brylowała Ivana Isailović (15:12). Tego prowadzenia przyjezdne już nie wypuściły (23:19) i po bloku Eweliny Janickiej mogły cieszyć się ze zwycięstwa w tym meczu, a co za tym poszło – awansu do półfinału I ligi kobiet.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Energa MKS Kalisz 2:3
(22:25, 16:25, 20:25)

Stan rywalizacji play-off: 3:1 dla MKS-u Kalisz

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi kobiet

źródło: faktykaliskie.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved