Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: MKS Dąbrowa Górnicza przedłużył rywalizację

I liga K: MKS Dąbrowa Górnicza przedłużył rywalizację

W trzecim meczu półfinałowym I ligi kobiet MKS Dąbrowa Górnicza pokonał w Świeciu Jokera 3:0 i przedłużył rywalizację w tej parze. Świecianki tylko w pierwszym secie zdołały przekroczyć barierę 20 punktów w pozostałych były tłem dla dobrze rywalek. Kolejne spotkanie w Świeciu już w niedzielę.

Na początku meczu przy serii zagrywek Agaty Michalewicz przyjezdne prowadziły 4:0. Gospodynie miały problemy z przyjęciem i nie kończyły ataków własnych. Dystans punktowy pomiędzy drużynami przez dłuższy czas wynosił cztery punkty, gospodynie w niczym nie przypominały walecznej drużyny z pierwszych dwóch spotkań. Kolejny błąd własny świecianek sprawił, że przy stanie 8:13 o przerwę na żądanie poprosił trener Jokera Marcina Wojtowicz. Po tym jak została zablokowana Adrianna Kukulska przewaga gości wzrosła do sześciu punktów. Świecianki dzięki Orianie Miechowicz zbliżyły się na trzy punkty do swoich rywalek (11:14). W natarciu nadal były przyjezdne które kończyły swoje ataki, punktowały bezpośrednio z zagrywki i po asie serwisowym Małgorzaty Lis prowadziły 20:15. Drużynę ze Świecia próbowała poderwać do skutecznej gry Magdalena Ociepa (18;20). Ostatnie słowo w tym secie należało do zespołu gości, seta atakiem zamknęła Sandra Szczygioł.

W drugiej odsłonie meczu po zbiciach Aleksandry Lipskiej oraz Sandry Szczygioł MKS prowadził 4:1. Do remisu doszło po tym jak atakująca MKS-u została zablokowana (6:6). Od tego momentu żadnej z drużyn nie udało się wypracować znacznej przewagi, a wynik oscylował wokół remisu (8:8, 11:11, 15:15, 17:17). Przy zagrywkach Agaty Michalewicz najpierw błąd w ataku popełniła Oriana Miechowicz, kolejny błąd własny gospodyń sprawił, ze na tablicy wyników widniał rezultat 20:18 dla zespołu z Dąbrowy Górniczej. Przewaga zespołu gości wzrosła do trzech punktów po bloku Pauliny Stroiwąs na Oliwii Sieradzkiej (21:18). Końcówka seta to dominacja zespołu gości, dąbrowianki zamieniały kontrataki w punkty, dołożyły punkty w bloku i wygrały tą część meczu w stosunku 25:19.

Dla świecianek ta część meczu była grą o przedłużenie spotkania. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza miały problemy z przyjęciem i po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Paulina Stroiwąs było 5:2 dla zespołu gości. Świecianki nie potrafiły zniwelować strat do dąbrowianek, ich gra była czytelna, ponadto miejscowe siatkarki nie kończyły ataków własnych. Gospodynie były tłem dla dobrze usposobionych rywalek, nadziewały się na ich szczelny blok. Przy serii Doroty Ściurki przewaga MKS-u wzrosła do sześciu punktów (17:11). Set miał jednostronny przebieg ponownie o sobie dała znać Agata Michalewicz, po jej zagrywkach i błędach własnych Jokera było 23:14 dla MKS-u. Cenne punkty zdobyła Paulina Stroiwąs, a mecz punktowym blokiem na Dagmarze Dąbrowskiej zakończyła Sandra Szczygioł.

Joker Mekro Energoremont Świecie – MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(23:25, 19:25, 15:25)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:1 dla Jokera

Joker: Kukulska, Brzoska, Miechowicz, Wenerska, Fojucik, Majkowska, Żurawska (libero) oraz Tomczyk, Dabrowiska, Sieradzka i Ociepa
MKS: Michalewicz, Ściurka, Szczygioł, Stroiwąs, Lis, Lipska, Colik (libero) oraz Wilczek, Szynkiel i Bodasińska (libero)