Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W Mielcu trzy sety dla Wisły

I liga K: W Mielcu trzy sety dla Wisły

Sobotnie rywalki Wisły w maju w dobrym stylu wywalczyły awans na zaplecze Ligi Siatkówki Kobiet. Sezon pierwszej ligi zawodniczki UKS-u Szóstki rozpoczęły w jeszcze lepszy sposób. Mielczanki na wyjeździe 3:0 pokonały we Włocławku WTS. 6 października nie miały jednak nic do powiedzenia, gdy zmierzyły się z warszawską drużyną. Bemowskie syreny wygrały pewnie w półtorej godziny, kończąc mecz w trzech setach.

Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 25:22 dla bemowskich syren. Warszawianki po kilkunastu akcjach osiągnęły w niej spokojnie prowadzenie, które w końcówce zmalało jednak tylko do punktu (23:22). Ważne akcje skończyła dobrze dysponowana od początku Żaneta Baran oraz decydującą akcję blokiem wygrała Katarzyna Połeć. Ambitnie wspierała punktowanie także Anna Gawęcka.

Drugiego seta miejscowe siatkarki rozpoczęły mocno zestresowane i szybko przegrywały 4:10, głównie po swoich nieskutecznych zagraniach. Następnie warszawski zespół, głównie za sprawą Katarzyny Marcyniuk, kontrolował już przebieg gry, ale w końcówce znów przeciwniczki mocno się zbliżyły. Ostatecznie po ataku Połeć ze środka Wisła zwyciężyła 25:21.

Początek trzeciej partii był wyrównany. Na tablicy był remis 7:7, a następnie gospodynie prowadziły 13:11. Wtedy o przerwę na żądanie poprosił trener Hilko. Od tego momentu na parkiecie szkoły podstawowej w Mielcu Wisła dominowała niepodzielnie. Kierowane przez Katarzynę Wawrzyniak przyjezdne w jednym ustawieniu zdobyły osiem punktów z rzędu. Łącznie wygrały 13 z kolejnych 16 akcji i całego seta 25:16.

Dla Wisły to drugie zwycięstwo w takim stosunku. Na inaugurację sezonu przed własną widownią nasze zawodniczki w derbach stolicy wygrały z Mazovią. Po dwóch kolejkach Bemowskie syreny są wiceliderem tabeli.

UKS Szóstka Mielec – Wisła Warszawa 0:3
(21:25, 22:25, 16:25)

źródło: wisla-warszawa.pl