Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W meczu na szczycie lepszy MKS, Energetyk bez punktu

I liga K: W meczu na szczycie lepszy MKS, Energetyk bez punktu

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał 3:1 lidera tabeli z Poznania i traci do niego cztery punkty oraz ma rozegrany jeden mecz mniej. Poznanianki dzielnie walczyły, w trzeciej i czwartej partii przez dłuższy czas prowadziły, ale dzięki dużej determinacji i zaangażowaniu dąbrowianki zapisały na swoje konto trzy punkty.

Mecz w Dąbrowie Górniczej rozpoczął się od prowadzenia zespołu gości 4:2. Poznanianki podbijały ataki swoich rywalek i po kontrze Aleksandry Omelaniuk prowadziły 6:3. Dąbrowianki w dalszym ciągu miały problemy ze skończeniem ataków, nie potrafiły zniwelować strat do Energetyka i przy stanie 7:10 o przerwę na żądanie poprosił trener Adam Grabowski. Jego podopieczne punktowały w bloku i wyrównały stan seta na 10:10. MKS poszedł za ciosem, dobrze spisała się Aleksandra Lipska i przy jej serii MKS uzyskał czteropunktową zaliczkę (16:12). Poznanianki popełniły wiele błędów własnych i przy stanie 13:18 o drugą przerwę na żądanie poprosił trener Marcin Patyk. Ruch szkoleniowca Energetyka na niewiele się zdał. Po ataku Doroty Ściurki przewaga MKS-u wzrosła do sześciu punktów (20:14). Przyjezdne miały problemy z przyjęciem i nie potrafiły zniwelować przewagi dąbrowianek. Seta atakiem zamknęła Sandra Szczygioł.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły poznanianki. Ciężar gry na siebie wzięła Katarzyna Urbanowicz, punktowała w bloku oraz ataku i po jej akcjach było 9:5 dla Energetyka. Tym razem to gospodynie miały problemy z przyjęciem, a ekipa z Poznania skrupulatnie to wykorzystała i po ataku Barbary Cembrzyńskiej prowadziła 14:9. Dąbrowianki ustępowały swoim rywalkom, a te po asie serwisowym Simony Dreczki miały sześć punktów więcej niż MKS (16:10). Drużyna z Wielkopolski kontrolowała boiskowe wydarzenia, punktowała Klaudia Swistek oraz Aleksandra Omelaniuk. Gospodynie były w odwrocie i nie potrafiły przeciwstawić swoim rywalkom. W efekcie tego przegrały tę część meczu w stosunku 20:25.

W kolejnej części tego meczu MKS zbudował sobie dwupunktową przewagę po ataku Sandry Szczygioł (5:3). Poznanianki odrobiły straty, a po asie serwisowym Barbary Cembrzyńskiej prowadziły 7:6. Do remisu 11:11 doprowadziła Sandra Szczygioł. Przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt i żadnej z nich nie udało się wypracować wyraźnej przewagi (14:14, 17:17). Przełom nastąpił przy stanie 18:18, gospodynie zdobyły punkty w ataku i miały dwupunktową przewagę (20:18). Poznanianki nie odpuszczały i po błędzie własnym dąbrowianek remisowały 22:22. Ostatnie słowo w tym secie należało do gospodyń, po długiej wymianie punkt zdobyła Sandra Szczygioł i miejscowa drużyna prowadziła w meczu 2:1.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły grę w czwartym secie przyjezdne. Po serii zagrywek Aleksandry Pasznik prowadziły 4:0. Gospodynie po ataku Aleksandry Lipskiej doprowadziły do remisu 8:8. Mecz nabrał rumieńców, poznańskie siatkarki po bloku Barbary Cembrzyńskiej prowadziły 11:9. Dąbrowianki przy serii Aleksandry Lipskiej odrobiły straty i miały jeden punkt więcej od Energetyka (13:12). Podopieczne trenera Grabowskiego poszły za ciosem, odrzuciły swoje rywalki od siatki i po zbiciu Aleksandry Lipskiej miały trzypunktową zaliczkę (20:17). Zawodniczka ta była nie do zatrzymania w ataku, wzięła na siebie ciężar gry i po kolejnym jej zbiciu było 22:18. Przyjezdne nie wierzyły w odrobienie strat. Ostatni punkt w tym meczu zdobyła Dorota Ściurka i tym samym trzy punkty pozostały w Dąbrowie Górniczej.

MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Energetyk Poznań 3:1
(25:18, 20:25, 25:23, 25:20)

MKS: Stroiwąs (9), Lipska (20), Lis (5), Ściurka (11), Michalewicz (3), Szczygioł (21), Colik (libero) oraz Czerwińska (1), Bryda, Wilczek i Bodasińska (libero)
Energetyk: Urbanowicz (9), Dreczka (11), Cembrzyńska (21), Pasznik (5), Świstek (13), Rapacz, Bohdanowicz (libero) oraz Omelaniuk (9)