Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Cztery mecze w najbliższy weekend

I liga K: Cztery mecze w najbliższy weekend

W piątek i sobotę zostaną rozegrane cztery mecze 20. kolejki I ligi kobiet. Dwa mecze już się odbyły – w poprzedni piątek MKS Kalisz pokonał 3:1 SMS Szczyrk, a w środę Wisła wygrała również w czterech setach z AZS-em AWF Warszawa. Najciekawszy mecz, który może zdecydować o składzie play-off, rozegrany zostanie w piątek w Gliwicach.

20. kolejka I ligi kobiet rozgrywana jest trochę na raty. Już w ubiegły piątek w Kaliszu MKS wygrał 3:1 z SMS-em PZPS Szczyrk. Również wcześniej, bo w środę rozegrano derby Warszawy. Wisła pokonała 3:1 AZS AWF, powróciła na fotel lidera i ma trzy punkty przewagi nad kaliszankami. – Przegrany drugi set to coś, co na pewno nie miało się wydarzyć. Uczulaliśmy się w szatni przed pierwszym gwizdkiem, żeby do tego nie dopuścić. Niestety w tej partii popełniliśmy około dziesięciu błędów własnych. Akurat zawodniczki AZS-u AWF w tej odsłonie zaprezentowały dobrą zagrywkę. Na dodatek fajnie atakowały i bardzo dobrze walczyły w obronie. Tak się po prostu złożyło, że one miały super seta, a my zagraliśmy troszkę słabiej niż w pierwszej partii. No i przegraliśmy – tłumaczył przegranego seta z outsiderem ligi trener Dominik Stanisławczyk.

W piątek AZS Politechniki Śląskiej Gliwice podejmie Karpaty Krosno. Gliwiczanki zajmują ostatnie miejsce gwarantujące grę w play-off i mają cztery punkty przewagi nad Karpatami. Wygrana podopiecznych Wojciecha Czapli rozstrzygnie sprawę, a krośnianki razem z Uni Opole i AZS-em AWF Warszawa walczyć będą o utrzymanie. Jeśli jednak podopieczne trenera Tomasz Płaskiego wyjadą z Gliwic z wygraną, to przedłużą swoje szanse na miejsce w ósemce. W meczu tych drużyn w Krośnie górą były po tie-breaku Karpaty. Jak będzie teraz? Na pewno walki i emocji nie zabraknie.

Ciekawie będzie też w Radomiu, gdzie będąca po wyeliminowaniu Chemika Police z Pucharu Polski na ustach wszystkich sympatyków siatkówki Radomka zagra z piątym w tabeli Energetykiem Poznań. Zespół prowadzony przez trenera Jacka Skroka z jednej strony będzie zmęczony środową, pięciosetową batalią z mistrzem Polski, z drugiej jednak naładowany pozytywnymi emocjami może iść za ciosem. Radomianki teraz będą musiały skupić się nie tylko na przygotowaniach do play-off, ale również na turnieju finałowym Pucharu Polski. To jednak co zrobiły dla swojego klubu i miasta, z pewnością będzie długo pamiętane. Czy Energetyk będzie w stanie powalczyć w Radomiu? Przekonamy się w sobotę.

Na trzecie miejsce w tabeli wciąż czyha Solna Wieliczka, mająca punkt straty do Radomki. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina zmierzą się we własnej hali z Uni Opole i są zdecydowanym faworytem tego spotkania. W ostatnim meczu Joker Świecie podejmować będzie PWSZ Tarnów. Oba zespoły są już raczej pewne gry w play-off, obie sąsiadują ze sobą w tabeli. Mecz zapowiada się więc ciekawie i powinien być wyrównany. Być może, że jego wynik zdecyduje o końcowej kolejności na koniec rundy zasadniczej i rozstawieniu w play-off.