Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Mazovia wyrównała stan rywalizacji

I liga K: Mazovia wyrównała stan rywalizacji

W miniony weekend w Mielcu odbyły się kolejne mecze fazy play-out I Ligi Kobiet pomiędzy UKS SMS Szóstką Mielec a Bluesoftem Mazovią Warszawą. Tym razem dwa zwycięstwa na koncie zapisała Mazovia, która wyrównała stan rywalizacji i przedłużyła swoje szanse w play-out.

Siatkarki z Mielca potrzebowały zaledwie jednego zwycięstwa, aby wyeliminować warszawianki z I Ligi Kobiet. W sobotę Mazovia rozpoczęła spotkanie od wygrania pierwszego seta do 18. Druga partia należała natomiast do mielczanek, Szóstka wyszła na czteropunktowe prowadzenie, którego nie oddała już do samego końca. Ostatecznie wygrała tę część meczu 25:21 i doprowadziła do remisu w spotkaniu. Trzeci set zapewnił kibicom wiele emocji, a dzielna walka siatkarek z Bluesoftu poskutkowała zwycięstwem 25:23. W czwartej odsłonie warszawianki grały na fali i stopniowo wychodziły na prowadzenie, powiększając je z akcji na akcję. Ostatecznie zamknęły mecz w czterech setach, wygrywając ostatnią partię 25:14.

UKS SMS Szóstka Mielec – Bluesoft Mazovia Warszawa 1:3
(18:25, 25:21, 23:25, 14:25)

Niedzielny mecz był wielkim widowiskiem, a dla Mazovii było to dodatkowo starcie o pozostanie w walce w fazie play out. Od pierwszego seta widać było, że obydwu zespołom bardzo zależy na zwycięstwie, a zwycięzcę inaugurującej odsłony wyłoniła dopiero zacięta walka na przewagi, w której Mielec zwyciężył ostatecznie 33:31. Zespół z Warszawy dominował natomiast w drugiej partii wygrywając ją  25:13. Łupem przyjezdnych padł też set trzeci, wygrany ostatecznie 25:22. W tym momencie spotkania Mazovii brakowało zaledwie jednego seta do zakończenia meczu, jednak zespół z Mielca przedłużył losy meczu, wygrywając tę część spotkania 25:19. Przy stanie 2:2 o wszystkim zadecydować miał tie-break. Po ponad dwugodzinnym meczu Bluesoft wygrał piątego seta 15:9 oraz całe spotkanie 3:2 i tym samym dał sobie kolejną szansę na pozostanie w I Lidze.

UKS SMS Szóstka Mielec – Bluesoft Mazovia Warszawa 2:3
(33:31, 13:25, 22:25, 25:19, 9:15)

Stan rywalizacji: 2:2

Decydujące starcie: 13.03.2019 r. w Warszawie