Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Lider zgodnie z planem, niespodzianki w Tarnowie i Gliwicach

I liga K: Lider zgodnie z planem, niespodzianki w Tarnowie i Gliwicach

Joker Świecie zgodnie z planem pokonał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, zwycięstwa zanotowały ekipy Energetyka, Uni Opole, a także wieliczanki. Do niespodzianek doszło w Gliwicach oraz w Tarnowie, gdzie tamtejsze ekipy pokonały wyżej notowanych rywali.

Świecianki pokonały przedostatnią drużynę tabeli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. Po pierwszym łatwo wygranym secie w kolejnych dwóch gospodynie mocno spuściły z tonu, ostrowczanki wykorzystały to i grały jak równy z równym. W końcówkach setów górę wzięło doświadczenie i ogranie Jokera. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza odniosły czternaste zwycięstwo w sezonie i udanie zakończyły rok 2019, są liderkami tabeli, mają na swoim koncie 41 punktów po 15 kolejkach. Drużyna KSZO doznała dwunastej porażki w sezonie i na dobre usadowiła się na przedostatnim miejscu, ma zaledwie siedem punktów.

Energetyk Poznań również musiał się sporo natrudzić w meczu z niżej notowaną drużyną Karpat Krosno. Poznanianki wygrały cały mecz 3:0, przyjezdne nie ułatwiły im tego zadania. – Miałyśmy kilka przestojów, zwłaszcza w drugim secie. Sytuacji nie ułatwiło nam to, że rozchorowała się Adrianna Muszyńska i nie mogła wystąpić. Z konieczności musiałam zagrać na przyjęciu, ale z pomocą koleżanek nieźle nam to chyba wszystko wyszło – zauważyła Joanna Sikorska, która została wybrana MVP meczu z Karpatami. Drużyna ze stolicy Wielkopolski pozostała na drugim miejscu w tabeli, traci do Jokera osiem punktów i ma cztery przewagi nad Uni Opole. Drużyna z Podkarpacia po tej porażce znalazła się na dziewiątym miejscu, ma tyle samo punktów co dziesiąta Stal Mielec i traci do drużyny z Gliwic dwa punkty.

Podopieczne trenera Vettoriego źle rozpoczęły mecz ze Stalą Mielec, przegrały pierwszą partię, w kolejnych trzech kolejnych ekipa z Opola była górą i odniosła dziesiąte zwycięstwo w lidze. Opolanki pozostały na trzecim miejscu w tabeli, mają 29 punktów. Z kolei Stal Mielec po zwolnieniu trenera Romana Murdzy nadal nie ma pierwszego szkoleniowca, jest na dziesiątym miejscu w tabeli z 14 punktami i zaledwie o trzy wyprzedza Grupę Azoty Tarnów.

Drużyna z solnego miasta – 7R Solna Wieliczka pewnie wygrała z czerwoną latarnią ligi Budowlanymi Toruń 3:0. Przyjezdne nie miały siatkarskich argumentów, przegrały trzynasty mecz w sezonie i powoli mogą przygotowywać się do fazy play-out. Wieliczanki zajmują czwarte miejsce w tabeli, mają 28 punktów, tracą do Uni jeden i o trzy wyprzedzają uczennice ze Szczyrku. Torunianki ostatni mecz w tym roku rozegrają we własnej hali z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice zdobył za to bezcenne punkty w meczu z dobrze spisującym się SMS-em Szczyrk. Gliwiczanki tym samym przerwały serię pięciu porażek z rzędu. Uczennice wygrały pierwszą partię spotkania, potem do głosu doszły podopieczne trenera Wojciecha Czapli, wygrały kolejne trzy sety i w radosnych humorach mogą przygotowywać się do kolejnego meczu. Ekipa SMS-u przegrała piąty mecz w sezonie, zajmuje piąte miejsce, ma jedno oczko więcej niż beniaminek z Jarosława. Gliwickie siatkarki zajmują ósme miejsce w tabeli, mają dwa punkty przewagi nad Stalą i Karpatami, tracą osiem do San-Pajdy.
.
Do sporej niespodzianki doszło w Tarnowie, miejscowa Jedynka pokonała wyżej sklasyfikowany zespół z Jarosławia 3:1. Przyjezdne w trzecim secie prowadziły 23:19, nie wykorzystały swoich szans na jego wygranie i przegrały go po grze na przewagi. – Zagraliśmy słabe spotkanie, nie potrafiliśmy go rozstrzygnąć na własną korzyść – stwierdził szkoleniowiec drużyny z Jarosławia Piotr Pajda. Był to moment zwrotny tego spotkania. – Na to zwycięstwo zapracowali wszyscy: zawodniczki, cały klub, sztab szkoleniowy i kibice, którzy bardzo nam pomogli. Pokazaliśmy swoją dobrą grę, cieszymy się z trzech zdobytych punktów, ten trzeci set to był prawdziwy rollercoaster. Chcemy dobrze przepracować okres świąteczno-noworoczny, liczę na to że w Nowym Roku zagramy jeszcze lepiej – powiedział trener tarnowianek Łukasz Marciniak. Grupa Azoty odniosła pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach za komplet punktów i wciąż pozostaje w grze o play-off. Tarnowianki mają na swoim koncie 11 oczek, tracą do Karpat i Stali Mielec trzy punkty. San-Pajda jest szósty i ma tyle samo punktów co beniaminek z Częstochowy -24.