Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Lider tabeli nie zawiódł i pokonał tarnowianki

I liga K: Lider tabeli nie zawiódł i pokonał tarnowianki

Joker Świecie pokonał 3:0 ekipę z Małopolski Grupę Azoty Tarnów i dopisał do swojego konta trzy punkty. Przyjezdne dzielnie stawiały opór w pierwszym i drugim secie, ale to nie wystarczyło na dobrze dysponowanego lidera tabeli.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, punktowała Paulina Majkowska, po asie serwisowym tej zawodniczki było 8:4 dla Jokera. Miejscowe zawodniczki podbijały ataki swoich rywalek, z dobrej strony zaprezentowała się Weronika Fojucik. Przy jej serii zagrywek oraz ataku Oriany Miechowicz było 12:7. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Łukasz Marciniak. Po tej przerwie do głosu doszły tarnowianki, przy zagrywkach Marty Dudy przyjezdne zniwelowały straty do dwóch punktów i przegrywały 11:13. Świecianki miały problemy z przyjęciem, myliły się w ataku i po tym jak asem serwisowym popisała się Karolina Szczygieł Jedynka prowadziła 17:16. Do stanu 20:20 obie drużyny grały punkt za punkt, w końcówce ciężar gry wzięła na siebie Oriana Miechowicz. Siatkarka ta popisała się serią zagrywek, punktowała Paulina Majkowska i dzięki tym zawodniczkom Joker prowadził 24:20. Błąd własny w polu zagrywki w polu zagrywki zakończył zmagania w tym secie.

W drugim secie spotkania wynik oscylował wokół remisu (4:4, 6:6). Tarnowianki bardzo dobrze zagrały w obronie, czujnie zagrały na siatce i po dwóch błędach Jokera prowadziły 13:11. Jedynkę do skutecznej gry poderwała Magdalena Szabo. Do remisu doszło po punktowym bloku Pauliny Majkowskiej (15:15), żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi. W końcówce przy stanie 18:18 serią trudnych zagrywek popisała się Katarzyna Wenerska, punktowała Paulina Brzoska, dodatkowo świecianki punktowały w bloku. Przyjezdne popełniły wiele błędów własnych i w efekcie tego przegrywały 18:24. Seta atakiem zakończyła Oriana Miechowicz.

Trzeci set był ostatnim w tym spotkaniu. Ciężar gry na siebie wzięła Oriana Miechowicz, punkty w ataku ze skrzydeł zdobyła Adrianna Kukulska, przy serii zagrywek tej zawodniczki było 8:4 dla gospodyń. Tarnowianki miały problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Z kolei ich rywalki – świecianki punktowały w kontratakach, mogła podobać się gra Pauliny Majkowskiej oraz Weroniki Fojucik (12:6). Gospodynie dominowały w każdym elemencie siatkówki, ich sześciopunktowa przewaga utrzymała się przez dłuższy czas. Trener Marciniak brał przerwy na żądanie, rotował składem, ale nie przyniosło to spodziewanych efektów. Liderką Jokera była Adrianna Kukulska, po jej ataku było 20:14 dla Jokera. Seta atakiem zakończyła Oriana Miechowicz i tym samym trzy punkty zostały u lidera tabeli.

Joker Mekro Energoremont Świecie – Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów 3:0
(25:21, 25:19, 25:19)

Joker: Kukulska (12), Brzoska (12), Miechowicz (17), Wenerska (3), Fojucik (10), Majkowska (8), Żurawska (libero) oraz Trybuła, Tomczyk (1) i Nowacka
Azoty: Szabo (16), Duda (5), Abramajtys (5), Jaroszewicz (4), Kędziora, Szczygieł (5), Samul (libero) oraz Gliniecka, Molenda (6) i Podlasek