Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Łatwa wygrana stołecznych na zakończenie sezonu zasadniczego

I liga K: Łatwa wygrana stołecznych na zakończenie sezonu zasadniczego

Nieco ponad godzinę potrzebowały zawodniczki Wisły, aby w sobotę w 26. kolejce pokonać Karpaty Krosno. Stołeczne wygrały, nie tracąc nawet seta. Bemowskie Syreny tym razem musiały skorzystać z hali przy Redutowej. Teraz czas na zmagania w play-off. Rywalem warszawianek w pierwszej rundzie będzie 7R Solna Wieliczka.

Jesienią Wisła wygrała w Krośnie 3:1. W ostatnim secie warszawianki pozwoliły rywalkom zdobyć tylko dziewięć punktów. Teraz było blisko powtórki. Stołeczne przystąpiły do spotkania po kilkudniowej, dodatkowej przerwie. Spowodowano była ona tym, że nie pojechały na mecz wyjazdowy w Gliwicach w poprzedni weekend. Przyczyną była awaria klubowego autokaru.

W sobotę Wisła zagrała przed własną publicznością, ale w hali przy Redutowej. „Domowy” obiekt, a więc OSiR Bemowo, na ten dzień był zarezerwowany od dawna na imprezę komercyjną. Zmiana miejsca nie przeszkodziła warszawiankom w pokazaniu niezłej siatkówki. Jedynie w drugim secie rywalki z Krosna nawiązały walkę. Wtedy w końcówce doprowadziły do remisu 23:23. Dwie kolejne akcje na  korzyść gospodyń rozstrzygnęły Jowita Jaroszewicz i Agnieszka Banasiak, która drugi raz w sezonie zaprezentowała się w wyjściowej szóstce. Dwie pozostałe partie nie miały historii. Wisła spokojnie budowała przewagę i pewnie zwyciężała.

Ten mecz nie miał żadnego znaczenia dla układu tabeli. Stołeczna ekipa zakończyła sezon regularny na siódmym miejscu. W pierwszej rundzie play-off rywalem zespołu z Warszawy będzie 7R Solna Wieliczka.

Wisła Warszawa – Karpaty Krosno 3:0
(25:17, 25:23, 25:13)