Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W Krośnie komplet punktów dla gospodyń

I liga K: W Krośnie komplet punktów dla gospodyń

W rozgrywany w sobotę meczu w ramach 10. kolejki spotkań o mistrzostwo I ligi kobiet akademiczki z Gliwic musiały uznać wyższość siatkarek Karpat Krosno i uległy rywalkom 1:3. Gliwiczanki wyraźnie wygrały jedynie pierwszą odsłonę, jednak w kolejnych setach inicjatywa na parkiecie leżała zdecydowanie po stronie gospodyń.

Pierwszego seta goście z Gliwic wygrały pewnie, oddając rywalkom z Krosna jedynie 16 oczek. Okazało się jednak, że dobra postawa gliwiczanek to były jedynie miłe złego początki. W kolejnych odsłonach role całkowicie się odwróciły, a siatkarki akademickiej ekipy straciły dobre przyjęcie, skuteczny atak oraz blok. Gospodynie bardzo dobrze spisywały się natomiast w obronie, a to pozwoliło im na wyprowadzanie udanych kontr. – W zasadzie wszystkie piłki, które szły w nasze pole, to były punkty dla Krosna – narzekał z lekkim niedowierzaniem Wojciech Czapla, szkoleniowiec gliwickiego zespołu i dodał: – Zagraliśmy dokładnie tak jak w Szczyrku, bez pomysłu i przekonania, że można ten mecz wygrać, nie wiem, jak to wytłumaczyć – podkreślił trener.

Wojciech Czapla próbował wszystkiego, aby odmienić losy spotkania i posłał do boju wszystkie swoje rezerwowe zawodniczki. Na nic się to jednak zdało, bowiem drużyna z Krosna kontrolowała przebieg wszystkich trzech następnych setów, nie pozwalając akademiczkom z Gliwic na zdobycie w żadnym z nich chociażby 20 punktów. Przed 10. kolejką I ligi kobiet ekipa z Karpat zajmowała przedostanie miejsce w tabeli, a gliwiczanki ostatnio spisywały się bardzo dobrze. W meczu na Podkarpaciu zabrakło kapitan, Oli Stachowicz.

Karpaty Krosno – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1
(16:25, 25:17, 25:15, 25:18)