Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Na koniec roku „okrojona” 17. kolejka

I liga K: Na koniec roku „okrojona” 17. kolejka

fot. Gwardia Wrocław

W ostatnich dniach 2018 rozegrana zostanie jeszcze 17 kolejka I ligi kobiet. Ze względu na newralgiczny i świąteczno-noworoczny okres kilka spotkań zostało przełożonych, a w terminie rozegrane zostaną tylko trzy mecze. Jedno ze starć rozegrane zostało także wcześniej – w połowie grudnia Energetyk Poznań pokonał Szóstkę Mielec.

O piętnastą wygraną w sezonie zagrają siatkarki Solnej Wieliczka. Liderki tabeli we własnej hali podejmą siódmą w tabeli drużynę Uni Opole. Obie drużyny dzieli obecnie trzynaście punktów, dla siatkarek z Wieliczki będzie to szansa, by odskoczyć trochę punktowo od drugiego Energetyka. Poznanianki swój mecz 17. kolejki już zagrały i mają taki sam dorobek punktowy jak Solna. W pierwszym spotkaniu w Opolu ekipa z Wieliczki zgarnęła komplet punktów, choć akademiczki urwały jej jednego seta. Po małym dołku wielickiej drużyny w listopadzie ostatnie cztery spotkania przyniosły jej zwycięstwa. Drużyna Uni Opole w ostatnim czasie ma na koncie całkiem niezłą serię dziesięciu wygranych, dlatego zapowiada się bardzo ciekawe starcie. Opolanki mają o co walczyć, bowiem awans o jedną pozycję jest w ich zasięgu już teraz.Pięć punktów nad akademiczkami ma zespół z Tarnowa, który celuje w pierwszą trójkę, a w najbliższym meczu podejmować będzie BlueSoft Mazovię Warszawa. Faworytkami tego starcia są siatkarki PWSZ i one też triumfowały 3:1 w pierwszej rundzie fazy zasadniczej. Po trzech ostatnich porażkach siatkarki ze stolicy będą się jednak starały przełamać złą serię, choć o wygraną w Tarnowie będzie im niezwykle ciężko. W niedzielę we Świeciu miejscowy Joker zmierzy się z Karpatami Krosno i w tym wypadku to także ekipa gospodarzy jest faworytem meczu. Joker potrzebuje punktów, gdyż do wyprzedzających go Solnej i Energetyka traci pięć oczek, natomiast mniejszy zapas ma nad zespołami znajdującymi się niżej. Trzy oczka mniej mają tarnowianki, tylko dwa ekipa z Dąbrowy Górniczej. Z pewnością siatkarki ze Świecia nie mogą podejść do tego meczu na luzie, bo choć Karpaty raczej z ekipami z czołówki przegrywały, to miały w tym sezonie także i dobre występy, mimo że o zwycięstwa w tych spotkaniach było im ciężko.

Pozostałe spotkania 17. kolejki rozegrane zostaną w styczniu, a także w lutym. Na 23 stycznia zaplanowano mecze AZS-u Politechniki Śl. Gliwice z SMS-em PZPS Szczyrk i MKS-u Dąbrowa Górnicza z WTS-em Włocławek. W tym pierwszym przypadku będzie to starcie dwóch sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn. Na tę chwilę to gliwiczanki mają nad rywalkami dwa punkty przewagi, ale w pierwszym spotkaniu zespoły podzieliły się punktami i AZS wygrał dopiero w tie-breaku. Z kolei dąbrowianki nie powinny mieć problemów z pokonaniem ekipy z Włocławka, która w tym sezonie zdołała wygrać tylko jedno spotkanie – w październiku z Budowlanymi Toruń. Dopiero 13 lutego spotkają się siatkarki Wisły Warszawa i Budowlanych Toruń. Obie drużyny będą walczyć o punkty, choć dużo stabilniejszą formę wydaje się, że utrzymuje team ze stolicy. Torunianki przeplatają dobre mecze słabszymi, wygrane porażkami. Nic więc dziwnego, że w tabeli obie drużyny dzielą cztery pozycje i 14 punktów.

Awansem swój mecz rozegrały ekipy Energetyka Poznań i Szóstki Mielec, a spotkanie nie przyniosło niespodzianki, pewną wygraną odniosły poznanianki.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela I ligi kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved