Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Komplet punktów został w Świeciu

I liga K: Komplet punktów został w Świeciu

Siatkarki Jokera Świecie wywiązały się z roli faworytek i w starciu z ostatnim zespołem tabeli zainkasowały komplet punktów. Gospodynie uległy AZS-owi AWF Warszawa jedynie w premierowej partii, w kolejnej wyraźnie kontrolowały już boiskowe wydarzenia.

Początek meczu należał do warszawianek, które od stanu 7:6 uciekły zespołowi ze Świecia na pięć oczek. Siatkarki Jokera zbliżyły się na 10:12 i 11:13, ale po chwili AZS znów zbudował sobie kilkupunktową przewagę (18:14). Po ataku Pauliny Majkowskiej i bloku Klaudii Grzelak jeszcze raz oba zespoły dzieliły zaledwie dwa punkty (17:19), ale błędy w ataku i przyjęciu gospodyń sprawiły, że przyjezdne odskoczyły na 23:17, by ostatecznie zwyciężyć w premierowej odsłonie 25:19.

W drugim secie Piotr Sobolewski desygnował do gry już optymalną szóstkę z Małgorzatą Sobolewską na rozegraniu i z jedną libero Olą Żurawską, bowiem w pierwszym secie grą zespołu kierowała Marta Krajewska, a w przyjęciu Dagmara Dąbrowska zastąpiła Patrycję Wyrwę. Po dłuższej przerwie Joker zagrał na dwie libero, ale tylko w inauguracyjnym secie. Jokerki od remisu 4:4 zaczęły błyskawicznie budować sobie przewagę, uciekając na 16:6. Prym na parkiecie wiodła atakująca Jokera Karolina Florczak. Punktowały też Grzelak, Patrycja Wyrwa i Sobolewska. Przy stanie 24:8 akademiczki wybroniły jeszcze dwa setbole, ale ataku Grzelak już nie zatrzymały, ulegając gospodyniom 10:25.

Trzecia odsłona miała dziwny przebieg. Joker zaczął ją od prowadzenia 5:1 i 6:2. Siatkarki ze stolicy Polski jednak szybko zdołały odrobić straty, doprowadzając do remisu 7:7. Potem gospodynie odskakiwały na trzy lub cztery oczka (10:7 i 18:14), by za kilka minut na tablicy wyników ponownie zagościł remis (18:18). W kluczowym momencie warszawianki nie ustrzegły się błędów w ataku i rozegraniu, zaś po stronie zespołu ze Świecia czujne na siatce były Karolina Bednarek, Wyrwa i Florczak. Joker odskoczył na 24:19, by potem wykorzystać za sprawą Małgorzaty Sobolewskiej drugiego setbola.

Czwarty set zaczął się od wysokiego prowadzenia siatkarek ze Świecia (7:1). To już wyraźnie podcięło skrzydła akademiczkom, które miały coraz większe problemy z przyjęciem i rozegraniem. Jokerki kontrolowały do końca wydarzenia na boisku, prowadząc kilkoma punktami, a w końcówce powiększając swoją przewagę do dziewięciu oczek (22:13). W zespole ze Świecia wyróżniała się Patrycja Wyrwa. Regularnie punktowały też Grzelak i Florczak, a gospodynie zakończyły cały mecz zwycięstwem 25:15.

Joker Mekro Energoremont Świecie – AZS AWF Warszawa 3:1
(19:25, 25:10, 25:19, 25:15)