Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejne zwycięstwo tarnowianek, SAN-Pajda bez punktu

I liga K: Kolejne zwycięstwo tarnowianek, SAN-Pajda bez punktu

Tylko w pierwszej partii spotkania zespół SAN-Pajdy był równorzędnym rywalem dla liderek tabeli i tę partię wygrał. W pozostałych trzech nie miał zbyt wiele do powiedzenia i szedł z boiska pokonany. Było to siódme zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach ekipy z Tarnowa, która pozostała liderem tabeli. Jarosławianki przegrały drugi mecz z rzędu, mają na swoim koncie 9 punktów.

Przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt, obie też popełniły wiele błędów, przez co mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie. Do stanu 11:11 żadnej drużynie nie udało się zbudować przewagi. As serwisowy Natalii Gierszewskiej oraz punktowy atak Weroniki Gierszewskiej dały gospodyniom dwupunktową przewagę (13:11). Tarnowianki po raz kolejny odpowiedziały swoim przeciwniczkom i doprowadziły do remisu po 14. Więcej do powiedzenia w tej części gry miały gospodynie, ustrzegły się one błędów własnych, skuteczniej zagrały na siatce. Liderki tabeli grały ospale, miały problemy z przyjęciem, po asie serwisowym Weroniki Gierszewskiej przegrywały 19:22. Był to przełomowy moment tego seta, przyjezdne stanęły w miejscu, całkowicie oddały pole gry swoim rywalkom i przegrały tę część zmagań w stosunku 20:25.

Otwarcie drugiego seta należało do biszkoptów, po skutecznych akcjach w ataku prowadziły one 2:0. Tarnowianki doprowadziły do remisu po błędach swoich rywalek, po czym obraz gry był identyczny jak w pierwszym secie. Wynik oscylował wokół remisu (4:4, 7:7). Po tym jak została zablokowana Natalia Szmajduch tarnowianki prowadziły 10:8 i poszły za ciosem. Po ataku ze środka Gabrieli Ponikowskiej ich przewaga wzrosła do trzech punktów (13:10), wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Piotr Pajda. Na niewiele się to zdało, przy serii Adrianny Kukulskiej prowadzenie zespołu gości wzrosło do siedmiu punktów (19:12). Jarosławianki w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu i były tłem dla swoich przeciwniczek. Przyjezdne postawiły szczelny blok, którego nie potrafiły sforsować ich rywalki, punktowały w kontratakach i po tym jak Adrianna Kukulska popisała się skutecznym blokiem doprowadziły do remisu w całym meczu.

W trzeciej partii spotkania podopieczne trenera Marcina Wojtowicza odskoczyły na trzy punkty (4:1). Żadna z ekip nie zamierzała odpuszczać, po zbiciu Weroniki Gierszewskiej jarosławianki przegrywały 5:6. Po czym przytrafił im się przestój, przy serii Magdaleny Szabo straciły one sześć punktów z rzędu i przegrywały 6:13. Jarosławianki myliły się w przyjęciu, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Dzięki Monice Kawie zespół z Jarosławia zniwelował straty do trzech punktów (15:18), przyjezdne kontrolowały boiskowe wydarzenia. Po raz kolejny dała o sobie znać Magdalena Szabo, przyjezdne czytały grę jarosławianek. Końcówka tej partii zdecydowanie należała do zespołu z Małopolski, atak Gabrieli Ponikowskiej sprawił, że zespół gości wygrał tego seta w stosunku 25:18.

W ostatnim secie tego meczu na boisku nadal dominowały przyjezdne. Do stanu 7:7 żadnej z drużyn nie udało się zbudować przewagi. Zespół z Tarnowa przy serii Katarzyny Wawrzyniak odskoczył na cztery punkty (11:7) i poszedł za ciosem. Nie do zatrzymania w ataku była Agnieszka Cur-Słomka, siatkarka ta popisała się dwoma asami serwisowymi, było 17:11 dla PWSZ Tarnów. Chwilowy przestój jaki przydarzył się liderkom tabeli sprawił, że ich trener przerwał grę przy stanie 14:18. Po niej na boisku dominowały tarnowianki, punktowały w bloku, podbijały ataki swoich rywalek. Przyjezdne dosyć pewnie wygrały ostatnią partię spotkania, atakiem ze środa rywalizację zakończyła Gabriela Ponikowska.

SAN-Pajda Jarosław – Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1:3
(25:20, 16:25, 18:25, 17:25)

SAN-Pajda: Stepko (7), Marcyniuk (14), Krysztofiak (2), Poreda (4), Gierszewska (14), Szmajduch (3), Murdza (libero) oraz P. Papszun (1), Magierowska (1), Zięba, Kaw (2)a i Bartyzel (libero)
Roleski: Wawrzyniak (1), Szabo (12), Ponikowska (11), Gancarz (11), Kowalska (4), Świstek (2), Pawłowska (libero) oraz Nowacka, Kukulska (7), Cur-Słomka (14) i Ociepa (1)