Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejne zwycięstwo Solnej

I liga K: Kolejne zwycięstwo Solnej

W środę znajdująca się na dziewiątym miejscu po dwóch kolejkach Nike Węgrów podejmowała trzecią drużynę I ligi kobiet, beniaminka z Wieliczki. Tylko w jednym secie gospodynie zdołały skutecznie przeciwstawić się dobrze dysponowanemu zespołowi Solnej. Ostatecznie trzy punkty pojechały do Wieliczki, a najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Angelikę Szostok.

Beniaminek z Wieliczki bardzo dobrze rozpoczął sezon na nowym poziomie rozgrywkowym. Na inaugurację podczas wyjazdowego meczu pokonał Karpaty Krosno 3:2, następnie przed własną publicznością już bez straty seta wygrał z PSPS-em Chemikiem Police. W zupełnie innej sytuacji przed środowym meczem były gospodynie pojedynku. Siatkarki Nike Węgrów rozpoczęły sezon, podejmując przed własną publicznością AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, przegrywając 0:3. Następnie zdobyły dwa punkty po ciekawym pojedynku z innym beniaminkiem – AZS-em KU Politechniki Opolskiej.

Siatkarki WTS-u Solnej Wieliczka podobnie jak w poprzednich spotkaniach rozpoczęły mecz z wysokiego C, szybko wychodząc na prowadzenie. Z czasem przyjezdne tylko powiększały różnicę punktową (17:11). Chociaż gospodynie starały się zmniejszyć dystans do rywalek, nie zdołały odmienić losów tej partii. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:19 dla przyjezdnych. Druga partia miała podobny przebieg. Siatkarki z Wieliczki już na początku prowadziły trzema punktami, by stopniowo zwiększać dystans. Gospodynie były bezradne wobec narzucających swój styl gry przeciwniczek i druga odsłona meczu również zakończyła się rezultatem 25:19.

Chociaż w trzecim secie początkowo siatkarki WTS-u Solnej Wieliczka również miały przewagę, nie zdołały jej utrzymać. Gdy różnica punktowa wynosiła już sześć oczek, w szeregi przyjezdnych wkradło się rozluźnienie. Taką sytuację wykorzystały gospodynie, które już w połowie seta doprowadziły do wyrównania (15:15), a następnie zaczęły budować dystans punktowy (20:16). Siatkarki Nike nie odpuściły już do końca i w trzecim secie to one triumfowały do 19. Porażka podziałała motywująco na beniaminka, który już na początku dzięki efektownej serii odskoczył na sześć punktów (8:2). Gospodynie były jeszcze bardziej bezradne niż w pierwszych dwóch setach, nie miały żadnych argumentów przeciwko rozpędzonym zawodniczkom z Wieliczki (8:17). Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:16.

Już w najbliższą sobotę rozegrana zostanie 4. kolejka I ligi kobiet. WTS Solna Wieliczka podejmie innego niepokonanego beniaminka – Proximę Kraków, natomiast siatkarki z Węgrowa pojadą do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie zagrają z sąsiadem w tabeli (NOSiR po 3. kolejkach jest na ósmym miejscu, natomiast Nike na dziewiątym).

MVP: Angelika Szostok

Sokołów SA Nike Węgrów – WTS Solna Wieliczka 1:3
(19:25, 19:25, 25:19, 16:25)