Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejne zwycięstwo siatkarek ze Szczyrku

I liga K: Kolejne zwycięstwo siatkarek ze Szczyrku

Uczennice SMS PZPS w Szczyrku kontynuują bardzo dobre występy na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet. Zawodniczki prowadzone przez Wiesława Popika odniosły trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem bez straty seta pokonały Grupę Azoty PWSZ Tarnów, co pozwoliło im awansować na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

W sobotę szczyrkowianki zgarnęły punkty na własnym parkiecie w meczu, który miał różne oblicza. Premierowy set upłynął pod pełną dominacją szczyrkowianek. Zespół z województwa śląskiego zbudował przewagę zwłaszcza umiejętną zagrywką i zatrzymywaniem blokiem ataków rywalek. Podopieczne Wiesława Popika kontrolowały boiskowe wydarzenia i bez większych problemów odniosły zwycięstwo w premierowej odsłonie meczu (25:13).

Następne partie nie były już jednak jednostronne. W drugiej ekipa ze Szczyrku prowadziła m.in. 8:5, 16:14 i 21:19, ale tarnowianki zdołały doprowadzić do remisu. Istotne okazało się wejście na boisko Pauliny Damaske, punktującej w kluczowych momentach seta. (28:26). Odsłona numer 3 to z kolei nieznaczna przewaga przyjezdnych i seria zagrywek Dominiki Pierzchały w końcówce, a w konsekwencji ponowna wygrana na przewagi zawodniczek SMS-u PZPS Szczyrk (29:27). W szeregach SMS PZPS najlepiej ze skrzydłowych punktowały Martyna Borowczak – 16 „oczek” i Martyna Czyrniańska – 12. Aż 15 punktów zdobyła środkowa Dominika Pierzchała, notując w tym 6 bloków z 15 całej drużyny. Z kolei po przeciwnej stronie siatki najlepiej punktującą zawodniczką została Marta Duda, która zakończyła spotkanie z 13 ,,oczkami” na koncie.

SMS PZPS Szczyrk – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0
(25:13, 28:26, 29:27)

SMS PZPS: Piasecka (10), Łazowska (2) , Czyrniańska (12),, Stefanik (7),  Pierzchała (15), Borowczak (16), Mazur (libero) oraz Kowalczyk (1),  Szlagowska (2), Damaske (3), Drużkowska
Grupa Azoty: Szabo (2), Molenda (9), Duda (13), Abramajtys (1), Jaroszewicz (5), Szczygieł (3), Samul (libero) oraz Grodzka, Wasiak, Minicz (1), Buczek, Kędziora