Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejne zwycięstwo lidera, Stal bez punktu

I liga K: Kolejne zwycięstwo lidera, Stal bez punktu

Zgodnie z przewidywaniami lider tabeli zapisał na swoje konto trzy punkty. Świecianki wygrały 3:1 ze Stalą Mielec i pozostały na pierwszym miejscu w tabeli. Mielczanki zajmują ósme miejsce i tracą pięć punktów do AZS Uni Opole.

Na początku meczu obie drużyny grały punkt za punkt, obie też popełniły błędy w polu zagrywki (4:4). Ciężar gry na siebie wzięła na siebie Pola Nowacka i dzięki niej świecianki prowadziły 12:8. Ich radość nie trwała zbyt długo, proste błędy jakie popełniły one zmusiły ich trenera Marcina Wojtowicza do przerwania gry przy stanie 12:11. Ruch szkoleniowca zespołu ze Świecia okazał się być dobrym posunięciem, punktowała Adrianna Lewandowska, mielczanki miały kłopoty z przyjęciem i przełożyło się to na ich mało skuteczną grę w ataku. Gospodynie z kolei punktowały w bloku i prowadziły 17:13. W końcówce przy stanie 22:18 nic mające nic do stracenia przyjezdne rzuciły się do ataków, dobrą serią zagrywek popisała się Magdalena Woźniczka, jej koleżanki zdobyły punkty w bloku i był remis 22:22. Ostatecznie wygrana w tej partii meczu przypadła liderowi tabeli.

W drugiej partii spotkania gra obu ekip falowała, najpierw świecianki przy serii Pauliny Brzoski prowadziły 6:3. Ekipa z Podkarpacia odpowiedziała skuteczną grą Aleksandry Cygan i ponownie był remis 6:6. Wiele ożywienia w poczynania zespołu Jokera wniosła Oriana Miechowicz, zawodniczka ta skutecznie zagrała w ataku. Przy kolejnej serii Poli Nowackiej o przerwę na żądanie przy stanie 17:11 poprosił trener Roman Murdza. Jego zawodniczki odbijały się od bloku świecianek niczym od ściany i kilka chwil później przegrywały 13:20. Roszady oraz przerwy na żądanie w mieleckiej ekipie na niewiele się zdały, świecianki dosyć pewnie wygrały tą część meczu w stosunku 25:18.

Po dwóch asach serwisowych Magdaleny Woźniczki drużyna z Podkarpacia prowadziła 3:1. Role na boisku odwróciły się, świecianki stanęły w miejscu, miały problemy z przyjęciem i przy serii Aleksandry Cygan przegrywały 2:10. Set toczył się pod wyraźne dyktando zespołu gości, przy kolejnej serii tym razem Patrycji Ząbek tablica wyników wskazała prowadzenie Stali 16:3. Gospodynie popełniły szereg błędów własnych, nie kończyły ataków, sytuację na boisku próbowała ratować Paulina Majkowska, ale na odrabianie strat było za późno (7:16). Zespół z mielca wysoko i pewnie wygrał tą część spotkania i pozostał w grze.

W ostatniej partii spotkania do stanu 7:7 obie drużyny grały punkt za punkt, po czym do głosu doszły świecianki. Najpierw Adrianna Kukulska, potem Pola Nowacka popisały się trudnymi zagrywkami, zespół gości popełnił błędy własne i tracił do swoich rywalek cztery punkty (8:12). Ta przewaga gospodyń utrzymała się do stanu 17:13, tym razem to popełniły one dwa błędy i o przerwę na żądanie poprosił trener Wojtowicz. Ciężar gry na siebie wzięła Katarzyna Wenerska, punktowała Wiktoria Kowalska i było 20:15 dla Jokera. Do końca seta trwała dominacja liderek tabeli, które wygrały całe spotkanie 3:1 i jako jedyna ekipa pozostają niepokonane. W następnej kolejce gier czeka je starcie z SAN-Pajdą w Jarosławiu.

Joker Mekro Energoremont Świecie – Stal Mielec 3:1
(25:23, 25:18, 15:25, 25:18)

Joker: Lewandowska (2), Kukulska (8), Brzoska (12), Wenerska (1), Nowacka (11), Kowalska (20), Żurawska (libero, 1) oraz Miechowicz (8) i Majkowska (6)
Stal: Ząbek (9), Rzenno (7), Mikołajewska (10), Woźniczka (11), Michalewicz (1), Cygan (13), Murdza (libero) oraz Kucińska 9libero), Gorzkiewicz (3), Głaz, Dzida i Pfeiffer (1)