Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejne zwycięstwo gliwiczanek

I liga K: Kolejne zwycięstwo gliwiczanek

fot. AZS Gliwice

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosły siatkarki KŚ AZS PŚ Gliwice. Tym razem akademiczki z Gliwic pokonały na wyjeździe BlueSoft Mazovię Warszawa 3:2.

Jak sam wynik wskazuje, mecz był bardzo zacięty. W pierwszej partii od początku prowadził gospodynie, które pewniej czuły się na swoim parkiecie i wygrały do 21. Po zmianie stron gliwiczanki wyciągnęły wnioski i po walce wygrały drugiego seta do 22.Wydawało się, że akademiczki z Gliwic pójdą za ciosem, ale warszawianki zagrały w trzeciej odsłonie bardzo dobrze, szczególnie w zagrywce. Siatkarki AZS-u miały problem z przyjęciem, a potem z wyprowadzeniem ataku i skończyło się to wynikiem 25:19 dla gospodyń.

W czwartej odsłonie w myśl zasady, że albo wygrywamy, albo odpadamy, przyjezdne wyszły skoncentrowane i choć nie bez problemów, to pokonały warszawianki do 21. Tie-break był prawdziwą ucztą dla kibiców. Oba zespoły walczyły o każdy punkty, cieszyły się ze zdobytych i mobilizowały po straconych. Zwyciężyło jednak doświadczenie podopiecznych Krzysztofa Czapli, które wygrały tę odsłonę 15:13.

BlueSoft Mazovia Warszawa – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2:3
(25:21, 22:25, 25:19, 21:25, 13:15)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved