Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejne zwycięstwo drużyny z Wieliczki

I liga K: Kolejne zwycięstwo drużyny z Wieliczki

W jednym z piątkowych meczów na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet 7R Solna Wieliczka podejmowała Grupę Azoty PWSZ Tarnów. Gospodynie zdominowały rywalki w dwóch pierwszych setach tego pojedynku. Trzecią, najbardziej wyrównaną, także zdołały rozstrzygnąć na swoją korzyść i zapisały na swoim koncie cenne trzy „oczka”.

Pierwszą partię gospodynie wygrały 25:16. Drugi set także rozpoczął się od prowadzenia Solnej (2:0). Pierwszy punkt dla drużyny z  Tarnowa zdobyła Joanna Sikorska. W następnej akcji skutecznie atakowała na prawym skrzydle Patrycja Ząbek, tarnowianki przegrywały 1:3. Grupa Azoty PWSZ doprowadziła do wyrównania (3:3), jednak wyprowadzane kontry oraz dobre bloki pozwoliły uzyskać 4 punkty przewagi gospodyniom (7:3). Wówczas Michał Betleja poprosił o przerwę dla swojej drużyny.  Przy stanie 6:10 przyjezdne miały kłopot z przyjęciem i Solna zwiększyła swoją przewagę do 7 punktów (13:6). W miejsce Klaudii Grzelak pojawiła się Paulina Głaz, po chwili Michał Betleja poprosił o drugą przerwę dla swojej drużyny, tarnowianki wysoko przegrywały (6:15). Po niej błąd w ataku popełniły wieliczanki, gospodynie utrzymywały sporą przewagę. Zagrywki Judyty Gawlak doprowadziły do stanu 20:10 dla Solnej. Powróciła na boisko Klaudia Grzelak, dobre obrony zawodniczek Grupy Azoty PWSZ oraz postawa w ataku Magdaleny Szabó pozwoliły zmniejszyć stratę do przeciwniczek (16:22). Wtedy o czas poprosił Ryszard Litwin, Solna wygrała tę partię 25:17 i prowadziła w całym meczu już 2:0

Trzeci set mocnym atakiem z lewej strony rozpoczęła Patrycja Ząbek. W następnej akcji zablokowana została Joanna Sikorska  i było 2:0 dla Solnej. Pierwszy punkt dla zespołu Grupy Azoty PWSZ zdobyła ze środka Maja Grodzka (1:2), tarnowianki popełniły trzy błędy z rzędu i Solna wysunęła się na prowadzenie 5:1. Przy stanie 3:7 skutecznie z prawego skrzydła atakowała Szabó, następnie kolejną, długą wymianę meczu skończyły wieliczanki (8:4). Przy stanie 6:9 obiła blok Magdalena Grabka, w kolejnej akcji pomyliła się w ataku Joanna Sikorska i Solna miała pięć punktów więcej od swoich rywalek (11:6). Wówczas o przerwę poprosił Michał Betleja, po niej skutecznie postawiły blok gospodynie  i prowadziły 12:6. 7 punkt dla tarnowianek zdobyła Klaudia Grzelak., w następnej akcji wykorzystała piłkę przechodzącą Magda Szabó  i zmniejszyła dystans do czterech punktów Solna prowadziła 12:8. Przy stanie 14:9 w zespole Solnej nastąpiła podwójna zmiana. Świetne ataki Sikorskiej i Szabó zmniejszyły przewagę zespołu z Wieliczki do dwóch punktów (12:14). 15 „oczko” dla gospodyń zdobyła Angelika Wystel, chwilę później w aut zaatakowała Sikorska (16:12). Przy stanie 18:14 po stronie Solnej wróciły na boisko: Patrycja Ząbek i Aleksandra Buczek. Dobra zagrywka Joanny Sikorskiej i blok Mai Grodzkiej zmniejszyły straty tarnowianek tylko do jednego punktu (18:17). Do remisu doprowadziła Klaudia Grzelak, wówczas o czas poprosił Ryszard Litwin, po nim obiła blok na prawej stronie Grabka (19:18), 19 punkt dla zespołu z Tarnowa zdobyła atakiem po prostej Grzelak. Następnie obiła blok Ząbek, w kolejnej akcji zatrzymana została Szabó (21:19). Przy stanie 23:21 pomyliła się w ataku środkowa Solnej, wieliczanki wygrały tę partię 23:25, a ostatni punkt w tym meczu zdobyła Magdalena Grabka.

7R Solna Wieliczka – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0
(25:16, 25:17, 25:23)