Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejne trzy punkty SMS-u

I liga K: Kolejne trzy punkty SMS-u

Zwycięstwem SMS-u PZPS Szczyrk zakończył się przedostatni w tym sezonie mecz tych siatkarek w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. W starciu z niżej notowanymi rywalkami z Węgrowa młode uczennice oddały pole tylko w pierwszym secie, co pozwoliło im wygrać 3:1 i awansować o jedno oczko w tabeli. Brak zdobyczy punktowej skomplikował za to sytuację przyjezdnych.

W starciu pomiędzy SMS-em a Nike faworytkami były plasujące się w połowie stawki gospodynie. Chociaż uczennice SMS-u nie będą grały w fazie play-off, do końca walczą o kolejne zwycięstwa. Wynik sobotniego starcia miał znacznie większą wagę dla przyjezdnych, bowiem sytuacja w dolnej części tabeli jest bardzo napięta.

Pierwszy set nie przebiegł wprawdzie od początku po myśli gospodyń, które doświadczonym rywalkom uległy, ale już od drugiej partii zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS poprawiły grę. Efektem było gładkie zwycięstwo 25:16. Pod dyktando zespołu ze Szczyrku toczyły się także następne sety, choć w końcówce miały zacięty charakter. W trzecim SMS prowadził już 21:17, w kolejnym m.in. 12:7. Do przedłużenia rywalizacji nie doszło, bo mecz atakiem z prawego skrzydła zakończyła Aleksandra Lipska, która w całym spotkaniu zdobyła 15 „oczek”. Tyle samo zgromadziła Olivia Różański, zaś najskuteczniejsza w szeregach SMS-u była Natalia Murek z 18 punktami. Na uwagę zasługuje również aż 16 skutecznych bloków wykonanych przez miejscowe, przytomnie grę uczennic ze Szczyrku prowadziła Julia Nowicka, sporo piłek obroniła natomiast Justyna Łysiak.

Przez porażkę węgrowianki komplikują sobie drogę do gry w ósemce. Obecnie ich przewaga nad Karpatami Krosno wynosi zaledwie jeden punkt. A o kolejne nie będzie łatwo, bowiem w 21. kolejce siatkarkom Nike przyjdzie zmierzyć się z Proximą Kraków. Podopieczne Wiesława Popika natomiast w następnej rundzie zagrają w Nowym Dworze Mazowieckim, a swoją grę w I lidze zakończą, podejmując we własnej hali Proximę Kraków.

SMS PZPS Szczyrk – Sokołów SA Nike Węgrów 3:1
(21:25, 25:16, 25:22, 25:23)