Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejna wygrana dąbrowianek, trudna sytuacja Szóstki Mielec

I liga K: Kolejna wygrana dąbrowianek, trudna sytuacja Szóstki Mielec

Kolejną wygraną zanotowały siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza, pokonały one w spotkaniu wyjazdowym Szóstkę Mielec 3:1 i umocniły się na trzecim miejscu w tabeli. Z kolei mielczanki na dobre usadowiły się w dolnych rejonach tabeli i ich sytuacja z meczu na mecz jest coraz cięższa.

Siatkarki UKS-u Szóstki Mielec rozegrały drugie z trzech pojedynków zaplanowane w ciągu tygodnia. Po niedzielnej porażce z Budowlanymi Toruń  zawodniczki Romana Murdzy podjęły trzecią drużynę 1 ligi – MKS Dąbrowa Górniczą.

Choć mielczanki nie mają zbyt wysokiego dorobku punktów w swojej pierwszoligowej rywalizacji, do meczu z dąbrowiankami podeszły bez kompleksów. Pierwszy set był stosunkowo wyrównany – widać było znacznie lepszą jakość gry mielczanek w stosunku do niedzielnego meczu. Finalnie jednak to przyjezdne wygrały tę partię.

Szóstka Mielec po całkiem dobrym wejściu w mecz w drugiej części nie spuszczała z tonu. Po wyrównanym początku drugiego seta mielczanki zdołały wypracować przewagę czterech punktów, na co szybko reagował trener gości Adam Grabowski. Na nic się to zdało, bo już kilka chwil później było 13:6 dla mielczanek. Spokój w drużynie Romana Murdzy pozwolił spokojnie wygrać drugiego seta na 19. punkcie rywalek.

Kolejne dwa sety należały już do MKS-u. Trzecia część rozpoczęła się od kilkupunktowej przewagi przyjezdnych, które zdecydowanie chciały pokazać, że nie zamierzają zostawiać w Mielcu punktów. Choć UKS doprowadził do remisu 10:10, to później seria błędów nie pozwalała już myśleć o kolejnym wygranym secie przez mielczanki.

Licznie zgromadzeni kibice w Mielcu czekali na pozytywny obrót boiskowych wydarzeń, które doprowadziłyby do tie-breaka, MKS Dąbrowa Górnicza miał inne plany. Równa liczba popełnianych przez obydwie drużyny błędów sprawiła, że punkty dzieliły się równo do 4:4. Później mielczanki wyszły na dwupunktowe prowadzenie, ale to przewaga ta została zniwelowana przez zespół gości. Ostatecznie zawodniczki Adama Grabowskiego wygrały tę część meczu w stosunku 25:22 i wywiozły z Mielca trzy punkty.

Szóstka Mielec – MKS Dąbrowa Górnicza 1:3
(23:25, 25:19, 16:25, 22:25)