Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejna porażka Solnej

I liga K: Kolejna porażka Solnej

W ostatnim spotkaniu szóstej kolejki I ligi kobiet WTS Solna Wieliczka podejmował AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Po porażce z MKS-em Kalisz siatkarki z Wieliczki liczyły na powrót na zwycięską ścieżkę. Tak się jednak nie stało. Po wygraniu pierwszego seta w trzech kolejnych wyraźnie lepsze były gliwiczanki i to one sięgnęły po trzy punkty. Po porażce WTS Solna spadł na 5. miejsce, natomiast AZS Politechniki Śląskiej Gliwice pozostał na 6. lokacie.

Spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki z Gliwic, wychodząc na czteropunktowe prowadzenie (7:3). Szybko o pierwszy czas poprosiła Katarzyna Wąsowska. Obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z błędami. Po obu stronach skutecznie działał blok, dzięki czemu dystans punktowy się utrzymywał. Dopiero dzięki celnej zagrywce Angeliki Szostok gospodynie odwróciły stan seta (13:12). Po sprytnym ataku Magdaleny Tyrańskiej o przerwę poprosił trener Czapla (14:12). Serię przerwał dopiero błąd przyjmującej WTS-u. W dalszej fazie gospodynie wspierane przez kibiców powiększały różnicę punktową, na boisku wyróżniała się Szostok (24:15). Chociaż przyjezdne obroniły kilka piłek setowych, nie udało im się odwrócić losów seta. Atak Patrycji Ząbek zakończył pierwszą partię.

Otwarcie drugiego seta również należało do gliwiczanek (4:1). Gospodynie miały problemy z przyjęciem, natomiast przyjezdne bardzo dobrze walczyły w obronie. Nie brakowało przedłużonych wymian. Z czasem dystans punktowy powiększał się. Chociaż podopieczne trenera Czapli nie ustrzegły się błędów własnych, gliwiczanki utrzymywały się na prowadzeniu. Siatkarki Solnej nie odpuszczały, w drugiej fazie seta korzystając z nieskuteczności rywalek, doprowadziły do remisu (17:17). Dalsza część partii była bardzo wyrównana (21:22). Gdy po ataku Jekateriny Szapowal akademiczki odskoczyły na dwa punkty, grę zdecydowała się przerwać trener Wąsowska. Czas nie pomógł jednak gospodyniom, które wciąż miały problemy z odbiorem zagrywki Pauliny Stojek. Podwójny blok przyjezdnych zamknął tę odsłonę.

Po porażce siatkarki Solnej szybko się podniosły i z nową energią rozpoczęły kolejnego seta. Skutecznie w ataku prezentowała się Ząbek (11:8). Z czasem trzypunktowa przewaga WTS-u Wieliczka utrzymywała się. Dopiero błędy własne gospodyń przy zagrywce Stojek pomogły przyjezdnym doprowadzić do remisu (15:15). Z akcji na akcję gra gliwiczanek napędzała się. Nerwowość w szeregach WTS-u nie pomagała w odrabianiu strat. Końcówka należała do siatkarek z Gliwic, które triumfowały w tym secie po zdecydowanym ataku z lewego skrzydła.

Pierwsze akcje czwartej odsłony spotkania były wyrównane, na minimalnym prowadzeniu utrzymywały się jednak zawodniczki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice (7:5). W kolejnych akcjach minimalna przewaga gliwiczanek utrzymywała się. Gospodynie miały problem ze skończeniem ataku, który często lądował poza boiskiem. Akademiczki grały bardziej zdecydowanie i swobodnie. Pomimo coraz wyraźniejszej przewagi przyjezdne utrzymywały koncentrację (17:11). Swobodnie grę prowadziła Aleksandra Stachowicz. Atak Eweliny Toborek dał serię piłek meczowych gliwiczankom, a ostatni punkt w tym meczu atakiem zdobyła Anna Grzechnik.

MVP: Paulina Stojek

WTS Solna Wieliczka – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1:3
(25:20, 21:25, 21:25, 17:25)