Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Karpaty wciąż bez zwycięstwa

I liga K: Karpaty wciąż bez zwycięstwa

W zamykającym piątą kolejkę meczu pomiędzy Karpatami Krosno a SMS-em PZPS Szczyrk górą okazały się młode siatkarki ze Szczyrku. Uczennice SMS-u nie miały większych problemów z pokonaniem gospodyń, dla których była to już piąta porażka w lidze z rzędu. Karpatki tylko w jednym secie zdołały przekroczyć barierę dwudziestu punktów.

Siatkarkom z Krosna nie wiedzie się w trwającym sezonie I ligi kobiet. W ciągu czterech kolejek zdołały wygrać jedynie 4 sety, co po czterech kolejkach dawało im ostatnie miejsce w tabeli. Odmianę miał przynieść mecz z SMS-em PZPS Szczyrk. Krośnianki kilka dni wcześniej w wyjazdowym meczu Pucharu Polski pokonały drugą drużynę SMS-u 3:1.

Już na początku pierwszego seta niedzielnego starcia z zawodniczkami Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS widać było, że gospodyniom ciężko będzie powtórzyć wynik pucharowego meczu. Podopieczne Wiesława Popika już na samym początku meczu wyszły na wyraźne prowadzenie, którego długo nie oddawały. Dopiero w końcówce seta gospodynie skutecznie postawiły się rywalkom i obroniły trzy piłki setowe. To jednak nie wystarczyło do kontynuowania walki, bowiem w kolejnej akcji siatkarki Karpat Krosno pomyliły się i momentami równorzędna walka zakończyła się na korzyść młodych uczennic SMS-u.

Dwie kolejne odsłony meczu nie przyniosły już niemal żadnych emocji. Młode siatkarki na czele z Olivią Różański i Natalią Murek kontrolowały boiskowe wydarzenia. Zawodniczki Karpat Krosno były bezradne, ich przeciwniczki górowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dodatkowo podopieczne Wiesława Popika ograniczyły błędy własne, co umożliwiło im wygranie setów do 13 i 15. Zadowolenia z postawy swoich podopiecznych nie ukrywali trenerzy SMS-u. – Słowa uznania za konsekwencję, cierpliwość i dojrzałość w grze – cieszyli się szkoleniowcy I-ligowego zespołu. Uczennice SMS-u po pięciu kolejkach zajmują 5. miejsce, do drugiej Proximy Kraków tracą tylko dwa punkty.

W szóstej kolejce siatkarki SMS-u ponownie spotkają się ze znacznie niżej notowanymi rywalkami. Do Szczyrku przyjedzie obecnie jedenasta drużyna I ligi kobiet AZS Politechniki Opolskiej. Opolanki podobnie jak siatkarki z Krosna nie wygrały jeszcze meczu, ale mają na swoim koncie dwa punkty. Zawodniczki Karpat Krosno ponownie rozegrają spotkanie przed własną publicznością. O pierwsze zwycięstwo w sezonie powalczą z PSPS-em Chemikiem Police.

Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR – SMS PZPS Szczyrk 0:3
(23:25, 13:25, 15:25)