Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kaliszanki zgodnie z planem wygrały z SMS-em

I liga K: Kaliszanki zgodnie z planem wygrały z SMS-em

fot. MKS Kalisz

Kaliszanki rozegrały awansem mecz 20. kolejki I ligi kobiet. – Celem było zwycięstwo za trzy punkty i ten cel osiągnęliśmy, to jest najważniejsze – krótko i zwięźle podsumował piątkowy mecz z SMS-em PZPS Szczyrk trener siatkarek Energi MKS Mariusz Wiktorowicz. Jego podopieczne zwyciężyły 3:1 i przynajmniej do soboty będą liderkami pierwszej ligi.

Nie było to może porywające widowisko, ale kaliszanki nie miały zagrać efektownie, a efektywnie. Kolejny mecz czeka je bowiem już w niedzielę, dlatego plan na piątkowe starcie z SMS-em PZPS Szczyrk był prosty – wygrać za trzy punkty, najlepiej najmniejszym nakładem sił. Do zrealizowania tego celu siatkarki Energi MKS potrzebowały czterech setów. – Celem było zwycięstwo za trzy punkty i ten cel osiągnęliśmy, to jest najważniejsze – powiedział trener Mariusz Wiktorowicz. – Ponadto chciałem, żeby pograły wszystkie dziewczyny. Zależało mi, żeby na długim dystansie zagrała dziś Ania Widera, bo w play-off będzie nam potrzebna na ataku. Tak samo zmieniały się przyjmujące. Te rotacje są po to, by niektóre dziewczyny odpoczęły, zregenerowały się, wyleczyły z różnych dolegliwości, w dodatku w niedzielę mamy kolejny mecz, więc trzeba szanować siły – dodaje szkoleniowiec.Jego podopiecznym niewiele brakowało do tego, by zakończyć zawody w trzech partiach. W tej trzeciej, mimo że przegrywały 16:19, wyrównały i miały trzy piłki meczowe. Nie wykorzystały żadnej, a rywalki pocelowały zagrywką i zwyciężyły do 29. Na przewagi rozstrzygnęły się też losy pierwszej odsłony, w której kaliszanki prowadziły już 20:13, ale tę zaliczkę roztrwoniły i dopiero zdecydowane zbicie Kingi Dybek załatwiło sprawę. To jedyne chwile słabości, jakie przytrafiły się drużynie Energi MKS w piątkowym boju. W pozostałych dwóch odsłonach nie pozostawiły młodzieżowym reprezentantkom Polski żadnych złudzeń, wygrywając do 13 i 14.

– W trzecim secie sami siebie uśpiliśmy i pozwoliliśmy rywalkom wygrać końcówkę. Budujące jest jednak to, że w kolejnej partii pokazaliśmy charakter i kilka kombinacyjnych akcji, które przełożyliśmy z treningu na mecz. To cieszy. Sety do 13 i 14 świadczą o naszej sile – podkreśla trener Wiktorowicz. Dzięki wygranej przynajmniej na jedną dobę kaliszanki wróciły na fotel lidera pierwszej ligi. W niedzielę czeka je kolejny mecz. O 17:00 w Arenie podejmą AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Energa MKS Kalisz – SMS PZPS Szczyrk 3:1
(26:24, 25:13, 29:31, 25:14)

Składy zespołów:
Energa MKS: Wawrzyniak, Nazarenko, Dybek, Janicka, Widera, Raczyńska, Głowiak (libero) oraz Bulbak (libero), Kucharska, Andrzejczak, Łukasiewicz, Drewniak i Cabajewska
SMS PZPS: Gryka, Górecka, Sobiczewska, Makarowska, Bałuk, Laskowska, Mazur (libero) oraz Garstka (libero), Zaborowska, Rola, Szlagowska, Lijewska i Centka

Autor: Michał Sobczak

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: faktykaliskie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved