Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker zwycięzcą rozgrywek

I liga K: Joker zwycięzcą rozgrywek

W piątym meczu o mistrzostwo I ligi kobiet zwycięstwo odniosły zawodniczki Jokera Świecia. Spotkanie było zacięte, o końcowej wygranej musiał decydować tie-break. Tym samym świecianki zapewniły sobie udział w meczach o prawo gry w LSK, ich rywalem będzie zespól KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Piąty mecz o mistrzostwo I ligi kobiet rozpoczął się od remisu 3:3, 6:6. Przy serii zagrywek Pauliny Majkowskiej świecianki uzyskały czteropunktową przewagę, w ataku punktowała Oriana Miechowicz. Przy stanie 10:6 o przerwę na żądanie poprosiła trenerka Ewa Cabajewska, na niewiele się to zdało. W polu zagrywki trwał popis Pauliny Majkowskiej i po kolejnym asie serwisowym tej zawodniczki było 13:6. As serwisowy Katarzyny Wenerskiej dał dziewięciopunktową przewagę Jokerowi (16:7). Set toczył się pod dyktando gospodyń. Przyjezdne próbowały pojedynczymi akcjami w wykonaniu Katarzyny Marcyniuk odwrócić losy tego seta, ale nie przyniosło to żadnych efektów. Ostatni punkt w tym secie zdobyła Paulina Brzoska i Joker dosyć pewnie wygrał tego seta.

W drugiej partii spotkania zespół Wisły podbijał ataki gospodyń, punktowała Ewelina Mikołajewska, podopieczne trenera Marcina Wojtowicza miały problemy z przyjęciem i przegrywały 3:6. Zespół z Warszawy odrzucił świecianki od siatki, zdobył punkty w kontratakach i prowadził 11:6. W tej części seta przyjezdne dyktowały warunki gry, ustrzegły się błędów własnych. Gospodynie zniwelowały straty do trzech punktów po ataku Dagmary Dąbrowskiej (13:16). Wówczas o przerwę na żądanie poprosiła trenerka Wisły Ewa Cabajewska. Zawodniczki Jokera poszły jednak za ciosem i po ataku Pauliny Majkowskiej prowadziły 17:17. Przy stanie 21:21 asem serwisowym popisała się Weronika Fojucik i o drugą przerwę poprosiła trenerka Wisły. Do stanu 23:23 obie drużyny grały punkt za punkt, a dwie ostatnie akcje tego seta należały do Jokera. Najpierw została zablokowana Katarzyna Marcyniuk przez Weronikę Fojucik, a seta atakiem zakończyła Dagmara Dąbrowska.

Zespół ze Świecia udanie otworzył partię numer trzy, ze skrzydła punkty zdobyła Dagmara Dąbrowska i było 4:0 dla Jokera. Zadowolone takim obrotem sprawy gospodynie stanęły w miejscu, popełniły wiele błędów własnych, nie potrafiły przyjąć zagrywki Anny Lewandowskiej i przegrywały 4:8. Ta przewaga warszawianek została powiększona do pięciu punktów po tym, jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Elena Nowgorodczenko (13:8). Tym razem zespół gości nie popełnił takich błędów, jak miało to miejsce w drugim secie tego spotkania, punktował w kontratakach i po zbiciu Katarzyny Marcyniuk prowadził 20:13. Zespół ze stolicy dosyć pewnie wygrał tego seta. Ostatni punkt zdobyła Anna Lewandowska blokiem na Paulinie Brzosce.

W kolejnej części gry warszawianki poszły za ciosem i prowadziły 3:1. Ich przewaga wzrosła do trzech punktów po ataku Eweliny Mikołajewskiej. Ekipa ze Świecia miała problemy ze skończeniem akcji, do remisu w tym secie atakiem ze skrzydła doprowadziła Dagmara Dąbrowska (9:9). Zespół ze stolicy po błędzie swoich rywalek miał dwupunktową przewagę (13:11). Warszawianki po kolejnym kontrataku Katarzyny Marcyniuk miały trzy oczka więcej niż Joker (16:13). Wówczas swoje podopieczne do siebie przywołał trener Marcin Wojtowicz, na boisku pojawiała się Pola Nowacka. Zawodniczka ta popisała się asem serwisowym i Joker po raz pierwszy prowadził w tym secie 19:18. W końcówce obie drużyny grały punkt za punt. Przy stanie 22:22 punkt w ataku zdobyła Katarzyna Połeć, następnie została zablokowana Paulina Majkowska, a błąd własny Jokera sprawił że to Wisła wygrała tę część meczu i doprowadziła do remisu w całym spotkaniu.

Decydujący o końcowym zwycięstwie tie-break rozpoczął się po myśli Jokera, po ataku Weroniki Fojucik miejscowa ekipa prowadziła 2:0. Ta sama zawodniczka popisała się sprytnym zagraniem i przewaga gospodyń wzrosła do trzech punktów (4:1). Zespół Wisły odpowiedział skuteczną grę w bloku i zniwelował straty do jednego oczka (3:4). Świecianki ponownie miały trzypunktową zaliczkę po asie serwisowym Pauliny Brzoski (6:3). Przyjezdne nie dawały za wygraną, przy serii Eweliny Mikołajewskiej odrobiły straty i na zmianie stron boisk miały punkt przewagi (8:7). Wynik oscylował wokół remisu, a emocje sięgnęły zenitu (10:10, 11:11). Przy stanie 11:11 w polu zagrywki pojawiła się Pola Nowacka. Zawodniczka ta popisała się asem serwisowym, w kontratakach punkty zdobyła Dagmara Dąbrowska i było 14:11 dla zespołu ze Świecia. Ostatni punkt w tym secie oraz meczu zdobyła wspomniana Dąbrowska i tym samym zespół ze Świecia został zwycięzcą I ligi kobiet.

Joker Mekro Energoremont Świecie – Wisła Warszawa 3:2
(25:15, 25:23, 15:25,22:25,15:12)

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 3-2 dla Jokera
Joker zajął pierwsze miejsce w I lidze kobiet i zagra w barażu z KSZO.

Joker: Fojucik, Miechowicz, Majkowska, Wenerska, Brzoska, Kukulska, Żurawska (libero) oraz Dąbrowska, Sieradzka, Nowacka i Trybula
Wisła: Baran, Marcyniuk, Lewandowska, Nowgorodczenko, Mikołajewska, Połeć, Markiewicz (libero) oraz Banasiak