Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker nie zwalnia tempa, coraz trudniejsza sytuacja KSZO i Budowlanych

I liga K: Joker nie zwalnia tempa, coraz trudniejsza sytuacja KSZO i Budowlanych

Lider tabeli wywiózł z Jarosławia komplet punktów i jako jedyna drużyna pozostaje niepokonana. Uczennice ze Szczyrku po zaciętym meczu wygrały z Solną w Wieliczce. Zwycięstwa odniosły Uni Opole, Częstochowianka, Energetyk oraz Karpaty Krosno. Zespoły z Tarnowa, Torunia i Ostrowca Świętokrzyskiego na dobre usadowiły się w dolnych rejonach tabeli.

Podopieczne Marcina Wojtowicza – siatkarki Jokera – wygrały ważny mecz z San-Pajdą Jarosław 3:1. Świecianki pozostały na pierwszym miejscu w tabeli, mają osiem punktów przewagi nad Energetykiem oraz 11 nad San-Pajdą i Częstochowianką. Ekipa z Jarosławia postawiła opór swoim rywalkom, ale to nie wystarczyło i musiała się pogodzić z porażką. Było to 12 zwycięstwo Jokera w tegorocznych rozegrywakach.AZS Politechniki Śląskiej Gliwice wysoko zawiesił poprzeczkę Energetykowi Poznań. Pierwsza partia padła łupem gospodyń, kolejne trzy wygrały poznanianki i pozostały one na drugim miejscu w tabeli. Poznańskie siatkarki tracą osiem punktów do Jokera i mają trzy przewagi nad duetem: Częstochwianka – San-Pajda. Gliwiczanki po raz czwarty z rzędu musiały przełknąć gorycz porażki, zajmują one 10. miejsce mają jeden punkty straty do Stali Mielec i o pięć wyprzedzają KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Pewne i wysokie zwycięstwo w meczu z KSZO zanotowała Częstochowianka. Młode zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego przegrały po raz siódmy z rzędu. Mecz miał jednostronny charakter i toczył się pod wyraźne dyktando beniaminka. Do ostrowieckiego zespołu dołączyła Kamila Dyduła, jednak to nie pomogło w niczym zespołowi gości. Młode zawodniczki KSZO muszą godzić naukę z rozgrywkami, w ten sposób trudno myśleć o osiągnięciu dobrych rezultatów. Częstochowianka zajmuje czwarte miejsce i ma jeden punkt przewagi nad Solną oraz Uni Opole. Zespół z Ostrowca coraz bardziej odstaje od pozostałych drużyn i zajmuje 11. lokatę.

Po raz kolejny z dobrej strony pokazały się uczennice ze Szczyrku. Pokonały one w spotkaniu wyjazdowym 7R Solna Wieliczka 3:2. Młode zawodniczki SMS-u prowadziły po trzech partiach 2:1 i były bliskie wywiezienia trzech punktów. Ostatecznie wygrały po pięciosetowym boju i musiały zadowolić się dwoma punktami. – Widoczna była od początku meczu duża determinacja i chęć odniesienia wyjazdowego zwycięstwa – zauważył Miłosz Majka, drugi trener drużyny SMS PZPS. SMS zajmuje siódme miejsce i traci zaledwie jeden punkt do swoich rywalek z Wieliczki i Opola.

Podobny przebieg jak spotkanie w Częstochowie miał mecz pomiędzy Budowlanymi Toruń a Uni Opole. Odrzucone od siatki zawodniczki z Torunia z kretesem przegrały mecz ze swoimi rywalkami, w żadnym z setów nie przekroczyły bariery 20 punktów. Sytuacja toruńskiej ekipy jest mało ciekawa, drużyna z grodu Kopernika zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z czterema punktami. Opolanki zajmują 6. miejsce i mają tyle samo punktów co wieliczanki -23.

Karpaty Krosno w ważnym dla układu tabeli spotkaniu pokonały Grupę Azoty Tarnów 3:1 i znalazły się na ósmym miejscu w tabeli. Było to piąte zwycięstwo podopiecznych trenera Dominika Stanisławczyka w obecnych rozgrywkach. Krośnianki wyprzedzają o jeden punkt Stal Mielec i tracą osiem do SMS-u. Drużyna z Tarnowa coraz bardziej musi myśleć jak wydostać się ze strefy zagrożonej grą w meczach o pozostanie w lidze. Tarnowianki zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i mają na swoim koncie zaledwie sześć punktów.

Zobacz również:
Wyniki i tabela i ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved