Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker zgodnie z planem pokonał Karpaty Krosno

I liga K: Joker zgodnie z planem pokonał Karpaty Krosno

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

Lider tabeli nie zawiódł i pokonał Karpaty Krosno 3:0, podopieczne trenera Marcina Wojtowicza już wcześniej zapewniły sobie pierwsze miejsce po fazie zasadniczej. Przyjezdne w żadnym z setów nie miały siatkarskich argumentów i poniosły dotkliwą porażkę. Wszystko wskazuje na to, że zespół z Krosna zakończy zmagania w rundzie rewanżowej z kompletem porażek.

W zaledwie ośmioosobowym składzie na mecz do Świecia wybrał się zespół z Krosna. Od samego początku meczu na boisku zarysowała się wyraźna przewaga Jokera. przyjezdne miały bardzo duże problemy w przyjęciu. Przy serii zagrywek Oriany Miechowicz w tym trzech asach serwisowych było 10:2. Kolejną zawodniczką, która popisała się serią trudnych zagrywkę była Adrianna Kukulska, przy jej serii tablica wyników wskazała rezultat 17:3 dla miejscowej drużyny. Krośnianki były tłem dla swoich rywalek, nie miały siatkarskich argumentów, aby im się przeciwstawić. Tego jednostronnego seta atakiem ze środka zakończyła Paulina Majkowska.Od początku drugiej partii nadal na boisku dominowały świecianki, przy serii Katarzyny Wenerskiej prowadziły one 5:0 i o przerwę na żądanie poprosił szkoleniowiec Karpat. Ekipa z Podkarpacia poprawiła nieco swoje przyjęcie, przy serii Mai Pelczarskiej krośnianki zbliżyły się na dwa punkty do Jokera i przegrywały 11:13. Więcej siatkarskich argumentów było po stronie gospodyń. Gabriela Borawska pojawiła się w polu zagrywki przy stanie 14:11 i zeszła z niego dopiero po własnym błędzie przy stanie 23:12. Przyjezdne popełniły wiele błędów własnych zarówno w ataku jak i przyjęciu. W zespole jokera punktowała Pola Nowacka, z dobrej strony pokazała się Wiktoria Kowalska. Zawodniczka ta zdobyła ostatni punkt w tej części gry i Joker prowadził w całym meczu 2:0.

Tylko do stanu 4:4 krośnianki dotrzymały kroku swoim rywalkom. Po raz kolejny na boisku zarysowała się wyraźna przewaga liderek tabeli. Najpierw serią zagrywek popisała się Paulina Majkowska, a następnie Patrycja Tomczyk i było 14:7. Przy tym wyniku kontuzji nabawiała się Cecylia Pietruszka, przyjezdne całkowicie stanęły w miejscu, popełniły proste błędy i traciły dystnas punktowy do Jokera. Świecianki punktowały w bloku oraz kontratakach. Set miał jednostronny przebieg, przy stanie 20:11 krośnianki rzuciły się do odrabiania strat. W polu zagrywki nieźle spisała się Łucja Laskowska, punkty zdobyła Izabela Wisz, ekipa z Krosna przegrywała 15:20. Gospodynie szybko odpowiedziały swoim rywalkom, ciężar gry na siebie wzięła Paulina Majkowska, ostatni punkt w tym jednostronnym spotkaniu zdobyła Pola Nowacka.

Joker Mekro Energoremont Świecie – Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno 3:0
(25:8, 25:13, 25:16)

Składy zespołów:
Joker: Lewandowska, Tomczyk (3), Kukulska (8), Miechowicz (8), Fojucik (2), Majkowska (8), Żurawska (libero) oraz Trybuła (4), Brzoska (8), Wenerska (2), Nowacka (11), Kowalska (4) i Borawska (7)
Karpaty: Pietruszka (3), Laskowska (4), Pelczarska (1), Wisz (9), Jakóbiak (3), Rola (5), Machowska (libero) oraz Szczygielska (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved