Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker zakończył pierwszą rundę z kompletem zwycięstw

I liga K: Joker zakończył pierwszą rundę z kompletem zwycięstw

Lider tabeli z kompletem zwycięstw zakończył pierwszą rundę zmagań w I lidze kobiet. Świecianki wygrały w meczu wyjazdowym z SAN-Pajdą 3:1 i pozostały na pierwszym miejscu w tabeli. Beniaminek z Jarosławia z 24 punktami zajmuje trzecią lokatę i traci do świecianek 11 punktów.

Zgodnie z oczekiwaniami mecz dwóch czołowych drużyn I ligi nie zawiódł i stał na dobrym poziomie. Do Jarosławia Joker pojechał w pełnym składzie,  Weronika Fojucik wyszła w pierwszej szóstce. Zgodnie z przewidywaniami beniaminek zawiesił bardzo wysoko poprzeczkę. W meczu tym nie brakowało długich wymian, efektownych obron. Tylko pierwszy set trwał 23 min, pozostałe ok. 30 min., a ostatni 34 minuty. Oba zespoły popełniły podobną liczbę błędów (23-24). Kluczowy okazał się trzeci set, w którym więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne. W drużynie gości dobrze zagrał duet środkowych Paulina Brzoska i Paulina Majkowska, który zdobył 36 punktów (odpowiednio 19 i 17). Wśród gospodyń grę ciągnęła Aleksandra Dudek, która uzyskała 22 pkt.

Joker po raz pierwszy w I lidze całą rundę zakończył z kompletem zwycięstw. Taka sytuacja miała miejsce w ostatnim sezonie gry w II lidze (2013/14), ale wówczas w grupie 1. grało tylko osiem zespołów. Wczorajszą wygraną Jokerki wyrównały drugoligowy rekord 13 zwycięstw z rzędu. W następnej kolejce gier świecianki udadzą się do Częstochowy i rozegrają mecz z tamtejszą Częstochowianką, dwa dni później zagrają spotkanie awansem z 16. kolejki w Szczyrku z SMS-em.

San-Pajda Jarosław – Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3
(19:25, 25:22, 25:27, 20:25)