Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker udanie rozpoczął rundę rewanżową, KSZO i Budowlani w odwrocie

I liga K: Joker udanie rozpoczął rundę rewanżową, KSZO i Budowlani w odwrocie

Zespół Jokera Świecie nie zwalnia tempa, świecianki odniosły 13 zwycięstwo w sezonie, Energetyk Poznań wywiózł trzy punkty z Torunia. Ciężką przeprawę w Gliwicach miały wieliczanki, które wygrały 3:2 z tamtejszą ekipą. W coraz trudniejszej sytuacji są zespoły KSZO i Budowlanych, które na dobre zadomowiły się w dolnych rejonach tabeli.

Joker Świecie nie sprawił zawodu swoim kibicom i odniósł trzynaste zwycięstwo w sezonie. Tym razem w pokonanym polu zostawił beniaminka z Częstochowy i wygrał 3:1. Mecz lepiej ułożył się dla podopiecznych trenera Andrzeja Stelmacha, Częstochowianka wygrała pierwszą odsłonę, ale nie poszła za ciosem. Kolejne trzy sety na swoją korzyść rozstrzygnął zespół z województwa kujawsko-pomorskiego. Świecianki mają na swoim koncie 38 punktów i pozostały liderkami tabeli, Joker o osiem oczek wyprzedza Energetyka Poznań, zaś o dwanaście Uni Opole. Częstochowianka po tej porażce znalazła się na siódmym miejscu i ma tyle samo punktów, co szósty San-Pajda – 24.

Nie miały łatwej przeprawy poznanianki z ostatnią drużyna tabeli – Budowlanymi Toruń. Podopieczne trenera Damiana Zemły postawiły duży opór bardziej doświadczonej ekipie z Poznania i przez cały mecz walczyły jak równy z równym. Torunianki wygrały pierwszego seta, w kolejnych trzech górą były wiceliderki tabeli. Poznanianki pozostały w niej na drugim miejscu, wyprzedzając o cztery punkty Uni Opole. Sytuacja Budowlanych jest mało ciekawa, była to ich dwunasta porażka, siatkarki z grodu Kopernika z 4 punktami zamykają ligową tabelę.

AZS Uni Opole pokonał w Krośnie tamtejsze Karpaty 3:0, a ekipa gospodyń tylko w drugim secie była równorzędnym rywalem dla opolanek. Pierwszy i trzeci set toczył się pod wyraźne dyktando podopiecznych Nicoli Vettoriego. Opolanki po tym zwycięstwie zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli, tracą do Energetyka cztery punkty i mają jeden przewagi nad ekipą z Wieliczki. Krośnianki pozostały na ósmej pozycji i mają tyle samo punktów, co Stal Mielec -14. Ekipa z Podkarpacia traci do Częstochowianki dziesięć oczek.

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice wysoko zawiesił poprzeczkę swoim rywalkom z Wieliczki. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina dopiero w tie-breaku rozstrzygnęły mecz na swoją korzyść, choć po trzech partiach prowadziły 2:1. Wieliczanki zajmują 5. miejsce w tabeli i tracą do lidera ze Świecia trzynaście punktów, zaś do Energetyka pięć. Gliwiczanki poniosły piątą porażkę z rzędu i znalazły się na 10. miejscu w tabeli.

Dziewiątej porażki z rzędu doznały siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Młoda i niedoświadczona drużyna nie podjęła walki z SMS-em Szczyrk, w żadnym z setów ostrowczanki nie przekroczyły bariery 20 punktów. – Pochwały należą się dziewczynom za to, że nie zlekceważyły rywalek. Utrzymały też odpowiedni poziom koncentracji na dystansie całego spotkania – mówią trenerzy SMS-u PZPS Wiesław Popik i Miłosz Majka. Zespół ten z meczu na mecz spisuje się coraz lepiej, po tym zwycięstwie jest na czwartym miejscu w tabeli i ma na koncie 25 punktów. Ostrowczanki są na przeciwnym biegunie, grają coraz słabiej, młode zawodniczki nie są w stanie podjąć rywalizacji z bardziej doświadczonymi i ogranymi w lidze od nich drużynami. KSZO znalazło się na przedostatnim miejscu w tabeli i ma trzy punkty przewagi nad ostatnim zespołem z Torunia.

Prawdziwy siatkarski horror obejrzeli kibice w Mielcu. Miejscowa Stal miała już na widelcu swoje rywalki. Po dwóch wygranych setach w trzecim prowadziła 12:6 i przegrała tę partię oraz dwie kolejne. Mielczanki musiały zadowolić się zaledwie jednym punktem, z kolei dla drużyny z Tarnowa dwa zdobyte oczka są bezcenne. Trzecie zwycięstwo w sezonie ekipy z Małopolski sprawiło, że Grupa Azoty opuściła przedostatnie miejsce w tabeli, ma na swoim koncie 8 punktów i o jeden wyprzedza KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Stal Mielec przegrała drugi mecz z rzędu i zajmuje 9. miejsce w tabeli