Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker Świecie pokonał KSZO po walce

I liga K: Joker Świecie pokonał KSZO po walce

Lider tabeli nie zawiódł i dopisał do swojego dorobku punktowego trzy punkty. Po pierwszym łatwo wygranym secie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w kolejnych dwóch gospodynie musiały mocno się natrudzić aby je wygrać. Joker odniósł piętnaste zwycięstwo w rozgrywkach i jako jedyna drużyna pozostaje niepokonana.

Od początku seta dominowały świecianki, przy serii zagrywek Oriany Miechowicz prowadziły 9:1. Set miał jednostronny przebieg, ostrowczanki odbijały się od bloku swoich rywalek niczym od ściany. Przyjezdne były tłem dla lidera tabeli, słabe przyjęcie, błędy własne sprawiły że tablica wyników wskazała prowadzenie Jokera 16:6. Ostrowczanki dzięki asowi serwisowemu Kamili Kobus przegrywały 10:18.Na tym siatkarskie emocje w tym secie się zakończyły. Przewaga dominacja Jokera nie podlegała żadnej dyskusji. Tego jednostronnego seta przy serii Adrianny Kukulskiej atakiem zakończyła Oriana Miechowicz.

Trener Marcin Wojtowicz dokonał roszad kadrowych w swojej drużynie na boisku pojawiły się: Pola Nowacka, Wiktoria Kowalska, Adrianna Lewandowska. Po ataku Kamili Dyduły KSZO prowadził 2:1. Liderki tabeli były słabo skoncentrowane. Po dwóch asach serwisowych Moniki Kacprzak oraz punktowym bloku było 8:4 dla przyjezdnych. Ostrowczanki utrzymały swoją przewagę do stanu 10:6, po czym do głosu doszedł Joker. Przy serii Pauliny Majkowskiej ponownie był remis 10:10, przez dłuższy czas obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 18:18. Wówczas to świecianki zbudowały sobie trzypunktową przewagę, którą utrzymały do końca seta i wygrały tą część meczu po zbiciu Wiktorii Kowalskiej.

Set trzeci w tym meczu był ostatnim w tym meczu. Ostrowczanki podobnie jak to miało miejsce w poprzedniej partii spotkania dzielnie walczyły i postawiły opór swoim przeciwniczkom. Przy serii Katarzyny Wenerskiej było 8:5 dla gospodyń. Do remisu doszło po ataku ze środka drużyny gości (11:11). Ekipa gospodyń ponownie wypracowała sobie dwupunktową przewagę (14:12), nie cieszyła się z niej zbyt długo. Serią zagrywek popisała się Kamila Kobus, punkt w ataku zdobyła Monika Kacprzak i zespół gości prowadził 16:15. Na tym dobra postawa przyjezdnych się zakończyła, młode zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego nie potrafiły sobie poradzić z zagrywkami Pauliny Brzoski, popełniły błędy własne i przegrywały 17:21. Był to moment zwrotny tego seta, zespół gości nie podjął już walki i po ataku Pauliny Brzoski musiał pogodzić się z porażką.

Joker Mekro Energoremont Świecie – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:13, 25:22, 25:22)

Joker: Kukulska (3), Brzoska (8), Miechowicz (12), Wenerska (4), Fojucik (3), Majkowska (8), Żurawska (libero) oraz Lewandowska (5), Trybuła (1), Nowacka (2) i Kowalska (10)
KSZO: Klekot (1), Piotrowska (1), Kobus (9), Kawa (14), Kmuk (1), Dyduła (8), Rdzanek (libero) oraz Klepacz, Kacprzak (8) i Marcyjanik