Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker Świecie nadal zwycięski

I liga K: Joker Świecie nadal zwycięski

Podopieczne Marcina Wojtowicza kontynuują zwycięską passę. W sobotę w historycznym pojedynku okazały się lepsze od beniaminka z Mielca. Dla siatkarek ze Świecia było to czwarte zwycięstwo z rzędu.

W poprzednim sezonie ani razu nie wygrały trzech kolejnych spotkań, teraz dla Jokera było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Zawodniczki ze Świecia inauguracyjną partię zaczęły od 2:6, ale szybko odrobiły straty, a od remisu 13:13 przejęły inicjatywę, odskakując na 19:15. Do końca premierowej odsłony kontrolowały wynik, triumfując 25:17.

Początek drugiego seta to wysokie prowadzenie Jokera (4:0, 13:4, 21:11). Gdy na tablicy było 23:14, wydawało się, że koniec tej odsłony jest szybki. Tymczasem zdobycie dwóch decydujących „oczek” trwało długo. Mielczanki zaczęły grać lepiej. Najpierw zdobyły sześć punktów z rzędu, zbliżając się na 20:23. Siatkarki ze Świecia przerwały ich serię, a potem wykorzystały drugiego setbola.

Rywalki się nie poddawały. W kolejnej odsłonie to one dyktowały warunki gry, prowadząc 5:1, 12:8, 15:9, 18:10, by wygrać do 17. W Mielcu liczono, że powtórzy się sytuacja sprzed tygodnia z Tarnowa – szóstka doprowadzi do tie-breaka, a w nim wygra. Jednak przyjezdne nie wpisały się w taki scenariusz. Czwarty set na początku był wyrównany, ale z czasem Jokerki wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, które później zwiększyły do siedmiu oczek (17:10). Ambitne gospodynie nie potrafiły już ich zatrzymać. – To był ciężki mecz – podkreślał Marcin Wojtowicz. – Szóstka zagrała tak, jak się spodziewaliśmy. Bardzo ambitnie i chwilami taką szaloną siatkówkę – dodał.

UKS Szóstka Mielec – Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3
(17:25, 21:25, 25:17, 18:25)