Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker Świecie lepszy od Mazovii

I liga K: Joker Świecie lepszy od Mazovii

Udanie nowy rok zaczęły siatkarki ze Świecia. W sobotę po raz drugi w tym sezonie pokonały beniaminka z Warszawy. To trzynasta wygrana Jokera Świecie. Beniaminek zagrał jeszcze bez pozyskanej niedawno Brazylijki Grazielii Ribeiro de Souza, która grę nowych koleżanek obserwowała z trybun. Z kolei trener Marcin Wojtowicz nie mógł skorzystać z usług Oliwii Sieradzkiej (problemy z barkiem), a więc byłej zawodniczki Mazovii.

Pierwszy set do 13:12 był wyrównany. Potem zespół ze Świecia uciekł na cztery „oczka”. Mazovia zbliżyła się jeszcze na 16:18 i trener Marcin Wojtowicz musiał wziąć czas. Po nim Jokerki znów odskoczyły rywalkom i już pilnowały swojej przewagi do końca.

W secie drugim od początku prowadziły gospodynie (4:1, 6:2, 7:3). Jokerkom trzy razy udało się później doprowadzać do remisów (8:8, 9:9, 10:10), lecz na objęcie prowadzenia przeciwniki im nie pozwoliły. Kluczowy moment nastąpił od 16:15 – wówczas warszawianki uciekły na 23:17, by wygrać do 19. Trzeci set też długo toczył się pod dyktando siatkarek ze stolicy, które chwilami wygrywały czterema punktami. Zwrot akcji nastąpił od 17:13. Dobre zagrywki Oriany Miechowicz oraz skuteczna gra Weroniki Fojucik sprawiły, że świecianki zaczęły odrabiać straty, by wyjść na 19:18. Miejscowe jeszcze odbiły prowadzenie (20:19, 22:20), ale dobra gra blokiem oraz skuteczne ataki Dagmary Dąbrowskiej i Pauliny Brzoski dały pierwszą setową Jokerowi przy stanie 24:22. W następnej akcji błąd popełniła Brzoska, ale po chwili kropkę nad i postawiła Weronika Fojucik.

Przegrany set źle wpłynął na siatkarki z Warszawy, które w kolejnej partii popełniały wiele błędów własnych, a przyjezdne ze spokojem zamieniały je na punkty. W sumie udało im się powtórzyć wynik setów z Gliwic, czyli 25:9. MVP meczu została wybrana Weronika Fojucik.

BlueSoft Mazovia Warszawa – Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3
(19:25, 25:19, 23:25, 9:25)