Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker Świecie lepszy od beniaminka z Warszawy

I liga K: Joker Świecie lepszy od beniaminka z Warszawy

Zespól Jokera Mekro Energoremont Świecie potrzebował zaledwie trzech setów, aby pokonać przed własną publicznością zespół Mazovii Warszawa.

Zespół ze Świecia do zawodów przystąpił osłabiony bez kontuzjowanych Pauliny Brzoski i Poli Nowackiej. W ekipie gości zabrakło byłej atakującej Jokera, Karoliny Florczak. Początek meczu to wzajemne badanie sił, a wynik oscylował wokół remisu. Żadna z drużyn nie umiała sobie wypracować większego prowadzenia niż dwa punkty. Tak było do remisu 17:17. Wówczas miejscowe siatkarki zdołały odskoczyć na 21:18. Dobrą zmianę w ataku dała Oriana Miechowicz. Jednak warszawianki jeszcze złapały kontakt na 20:21 i trener Marcin Wojtowicz musiał wziąć czas. Na plac powróciły też Oliwia Sieradzka i Patrycja Tomczyk. Ta pierwsza w końcówce zdobyła ważne trzy „oczka” (jeden punkt podarowały rywalki, psując zagrywkę), dzięki czemu Joker wygrał do 21.

Druga odsłona zaczęła się od 0:2, 1:3 i 2:4, lecz potem miejscowe zawodniczki zdobyły cztery punkty z rzędu. Następnie długo wygrywały 2-3 „oczkami”. Decydujący atak nastąpił od 17:15. Wówczas udane akcje Sieradzkiej i błędy rywalek pozwoliły uciec gospodyniom na 21:15. Tej przewagi świecianki już nie roztrwoniły, a w końcówce kropkę nad i postawiała najlepiej punktująca tego dnia Adrianna Kukulska.

W ostatnim secie emocji nie było już wiele. Jokerki szybko zbudowały sobie solidną przewagę (7:4, 10:5). Później ją systematycznie zwiększały. Przy 22:11 pojawiło się małe rozluźnienie. Warszawianki poprawiły nieco wynik, ale na więcej nie było ich stać. Joker był tego dnia wyraźnie lepszy. Gospodynie odniosły tym samym trzecie zwycięstwo w sezonie, a pierwsze bez straty seta.

Joker Mekro Energoremont Świecie – BlueSoft Mazovia Warszawa 3:0
(25:21, 25:19, 25:17)