Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker pokonał Solną i powiększył przewagę

I liga K: Joker pokonał Solną i powiększył przewagę

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

W meczu dwóch czołowych drużyn I ligi kobiet lepsze okazały się zawodniczki ze Świecia. Liderki tabeli pokonały 3:0 7R Solną Wieliczka i powiększyły przewagę w tabeli nad drugim Energetykiem. Wieliczanki pozostały na czwartym miejscu.

Na początku przy serii Barbary Cembrzyńskiej wieliczanki prowadziły 3:1, a do remisu doszło po tym jak gospodynie popełniły błąd własny (3:3). Przyjezdne ze Świecia lepiej radziły sobie w grze na siatce, punktowały w bloku oraz kontratakach i zbudowały sobie trzypunktową przewagę (8:5). Gospodynie nie potrafiły zniwelować strat, miały problemy ze skończeniem ataków i po błędzie własnym o przerwę poprosił szkoleniowiec Solnej Ryszard Litwin. Jego podopieczne przegrywały 11:15. Dystans punktowy pomiędzy obiema drużynami uległ powiększeniu do sześciu na korzyść Jokera (18:12), liderką świecianek była Paulina Majkowska. Trener Solnej Ryszard Litwin dokonał roszad w składzie, posunięcie to na niewiele się zdało. W końcówce seta przewaga Jokera stopniała do dwóch punktów. Serią zagrywek popisała się ponownie Barbara Cembrzyńska, przyjezdne popełniły błędy w przyjęciu i ich przewaga zmalała do dwóch punktów (21:19). Jak się później okazało gospodyń nie było na stać na nic więcej i przegrały tę część meczu 21:25.W drugiej partii spotkania przyjezdne na początku odskoczyły swoim rywalkom na trzy punkty, w polu zagrywki punktowała Katarzyna Wenerska (3:0). Przy serii Pauliny Brzoski tablica wyników wskazała prowadzenie zespołu ze Świecia 8:2, atakowała Wiktoria Kowalska. Gospodynie miały duże problemy z przyjęciem, po tym jak punkt w kontrataku zdobyła Weronika Fojucik było 13:5 dla Jokera. Wieliczanki były tłem dla swoich rywalek, a set miał jednostronny przebieg. Przewaga zespołu gości wzrosła do dziesięciu punktów po asie serwisowym Pauliny Majkowskiej (16:6). Zadowolone takim obrotem sprawy przyjezdne stanęły w miejscu i ich przewaga stopniała do czterech punktów (17:13). Ciężar gry na siebie wzięły wtedy Karolina Piśla oraz Barbara Cembrzyńska. Drużyna z solnego miasta odrzuciła swoje rywalki od siatki i po błędzie swoich rywalek przegrywała 17:19. Końcówka seta ponownie należała do liderek tabeli, które nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i wygrały tę część meczu 25:21.

Dla zespołu z Wieliczki set numer trzy był grą o pozostanie w tym meczu. Przy stanie 1:4 zareagował trener Solnej i poprosił o przerwę na żądanie. Stroną dyktującą warunki gry były świecianki. Postawiły one szczelny blok, przez który nie potrafiły przebić się wieliczanki, w polu zagrywki punktowała Adrianna Kukulska i Joker prowadził 10:3. Podopieczne Marcina Wojtowicza dominowały w zagrywce, po raz kolejny punktowały też na siatce i podobnie jak miało to miejsce w drugiej partii spotkania wypracowały sobie dziesięciopunktową przewagę (18:8). Przy stanie 23:13 przyjezdnym przytrafił się chwilowy przestój, swój zespół próbowała poderwać do walki Aleksandra Pasznik, ale na niewiele się to zdało. Seta oraz mecz atakiem zakończyła Paulina Brzoska.

7R Solna Wieliczka – Joker Mekro Energoremont Świecie 0:3
(21:25, 21:25, 18:25)

Składy zespołów:
Solna: Bimkiewicz (4), Piśla (5), Skowron (3), Cur (7), Pasznik (2), Cembrzyńska (12), Colik (libero) oraz Gajer (1), Jędrzejewska (1), Osadchuk (3) i Trocińska (4)
Joker: Kukulska (8), Brzoska (6), Wenerska (4), Fojucik (5), Majkowska (8), Kowalska (19), Żurawska (libero) oraz Trybuła i Borawska (8)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved