Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker pokonał Energetyka i zagra w półfinale

I liga K: Joker pokonał Energetyka i zagra w półfinale

W trzecim meczu pomiędzy Jokerem Świecie a Energetykiem Poznań lepsze okazały się gospodynie. Wykorzystały one atut własnego boiska i wygrały 3:0. W półfinale play-off rywalem świecianek będzie MKS Dąbrowa Górnicza. Poznaniankom pozostanie gra o miejsca 5-8.

W początkowym okresie gry obie drużyny grały punt za punkt i żadnej z nich nie udało się uzyskać przewagi. Zarówno Joker jak i Energetyk popełniły wiele błędów w polu zagrywki. Przyjezdne po ataku Barbary Cembrzyńskiej miały dwupunktową przewagę (8:6), którą szybko zniwelowały gospodynie i gra w dalszym ciągu toczyła się punkt za punkt. Świeciankom udało się odskoczyć na dwa punkty po błędzie własnym ich rywalek (13:11). Poznanianki nie dawały za wygraną, doprowadziły do remisu po zbiciu Katarzyny Urbanowicz. Kolejne akcje w tym secie należały do Jokera, przy serii Weroniki Fojucik prowadziły 18:15. Odrzuciły swoje rywalki od siatki, punktowały w bloku i miały czteropunktową przewagę (20:16). Energetyk zbliżył się do swoich przeciwniczek na dwa punkty, wówczas grę przerwał trener Jokera (20:22). Ekipa z Wielkopolski po zbiciu Klaudii Świstek traciła zaledwie jeden punkt (22:23). Końcówka seta należała do gospodyń, ostatni punkt zdobyła Oriana Miechowicz i Joker prowadził w meczu 1:0.

W drugim secie, podobnie jak w pierwszym, do stanu 7:7 obie drużyny grały punkt za punkt, po czym do głosu doszły gospodynie. Blok na Aleksandrze Omelaniuk dał świeciankom trzypunktową przewagę (11:8). Dystans dzielący obie ekipy powiększył się do pięciu oczek przy serii Oriany Miechowicz (15:10). Kolejną serią zagrywek popisała się Adrianna Kukulska i było 19:11 dla gospodyń. Przyjezdne popełniły wiele błędów własnych, nie kończyły ataków i były w odwrocie. Przy stanie 21:14 Jokerowi przytrafił się przestój, nadziewał się na blok swoich rywalek i o przerwę poprosił trener Wojtowicz. Był to dobry ruch szkoleniowca, jego podopieczne nie pozwoliły na więcej przyjezdnym. Punktowała Oriana Miechowicz, a seta atakiem zakończyła Paulina Majkowska.

Chcąc myśleć o przedłużeniu rywalizacji, ekipa z Poznania musiała wygrać seta numer trzy. Świecianki podbudowane wygraną w dwóch poprzednich partiach poszły za ciosem, przyjezdne na początku seta przegrywały 7:8. Gospodynie powiększyły swoją przewagę do trzech punktów po skutecznym bloku (10:7), następnie ciężar gry na siebie wzięła Barbara Cembrzyńska. Zawodniczka ta popisała się asem serwisowym, w ataku punktowała Izabella Rapacz oraz Klaudia Świstek, dzięki nim Energetyk odrobił straty i miał jeden punkt przewagi (12:11). Jak się później okazało był to chwilowy moment dobrej gry zespołu ze stolicy Wielkopolski, przyjezdne w dalszym ciągu miały problemy z przyjęciem, świecianki zamieniały kontrataki w punkty i tablica wyników wskazała rezultat (18:13). Z dobrej strony pokazała się Adrianna Kukulska oraz Weronika Fojucik, po kontrataku Oriany Miechowicz było 23:17. Jasnym się wówczas stało, że w półfinale zagra Joker, mecz zakończył się punktowym blokiem gospodyń. Było to piąte zwycięstwo w obecnym sezonie Jokera z Energetykiem. Na uwagę zasługuje fakt, że podopieczne Marcina Wojtowicza wygrały w Poznaniu trzy spotkania.

Joker Mekro Energoremont Świecie – Enea Energtyk Poznań 3:0
(25:23, 25:20, 25:18)

Stan rywalizacji play-off do trzech zwycięstw 3:0 dla Jokera