Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker lepszy od Uni w meczu na szczycie tabeli

I liga K: Joker lepszy od Uni w meczu na szczycie tabeli

Zacięty i emocjonujący mecz obejrzeli kibice w Opolu. Po pięciosetowym pojedynku dwa punkty na swoje konto zapisały siatkarki Jokera Świecie. po dwóch setach prowadziły one 2:0, kolejne dwa wygrały opolanki. W piątej partii górą były świecianki, które wygrały to spotkanie i pozostały na pierwszym miejscu.

Mecz lepiej rozpoczęły świecianki, na samym początku po zagrywkach Pauliny Brzoski było 7:0. Opolanki popełniły wiele błędów własnych, nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek, po kolejnym asie serwisowym Oriany Miechowicz przewaga zespołu gości wzrosła do ośmiu punktów (9:1). Stroną dyktującą warunki gry był Joker, pojedynczymi atakami próbowała zmienić sytuację na boisku Sandra Szczygioł (7:12). Przy stanie 9:16 ciężar gry na siebie wzięła Gabriela Makarowska po jej dwóch asach serwisowych oraz skutecznej grze w bloku Unin przegrywało 13:16. Gra obu ekip falowała, obie seriami zdobywały punkty i seriami je traciły. Na prowadzeniu przez cały czas były podopieczne trenera Marcina Wojtowicza, liderki tabeli punktowały w kontratakach, dobrze zagrały w obronie i po błędzie opolanek prowadziły 23:18. W końcówce seta gospodynie zerwały się do ataków, zbliżyły się do swoich rywalek na dwa punkty, na więcej nie było ich już stać. Seta atakiem zamknęła Oriana Miechowicz.

W drugiej partii spotkania obraz gry nie uległ zmianie, opolanki miały problemy z przyjęciem, co wykorzystały przyjezdne. Po asie serwisowym Adrianny Kukulskiej świecianki zbudowały pięciopunktową przewagę (8:5) i stanęły. Ponownie dała znać o sobie Sandra Szczygioł zawodniczka ta punktowała w polu zagrywki i w ataku (8:10). Trener Marcin Wojtowicz przywołał swoje podopieczne do siebie, nie przyniosło to spodziewanego rezultatu. Po tym jak punktowym blokiem popisała się Kinga Stronias na Orianie Miechowicz opolanki przegrywały 13:15. Do remisu doszło po błędzie zespołu gości, wiele ożywienia w poczynania zespołu gości wniosła Pola Nowacka (16:18). W końcówce seta po bloku Pauliny Majkowskiej na Dominice Witowskiej Joker prowadził 23:21. Tego prowadzenia zespół gości nie oddał do końca seta, skuteczny atak Poli Nowackiej zamknął zmagania w drugim secie tego meczu.

W trzecim seccie przez dłuższy czas żadnej z drużyn nie udało się zbudować wyraźnej przewagi (3:3, 6;6, 9:9). Przy serii Magdaleny Janiuk drużyna z Opola odskoczyła na trzy punkty – 12:9. Świecianki nie zagrały tak dobrze jak w dwóch poprzednich setach, myliły się w przyjęciu, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia i przegrywały 12:16. Przy prowadzeniu Uni 19:14 w polu zagrywki pojawiła się Sandra Szczygioł i została w nim do końca seta. Seria błędów własnych, oraz słaba gra w ataku sprawiły, że tą część meczu wygrały gospodynie.

W czwartej odsłonie meczu zespół Uni poszedł za ciosem i prowadził na początku 4:1. do stanu 10:7 na prowadzeniu były gospodynie, po czym do głosu doszły przyjezdne. Paulina Majkowska punktowała,ze wsparciem przyszła jej Adrianna Kukulska i dzięki tym siatkarkom Joker doprowadził do remisu 11:11. Przyjezdne poszły za ciosem, atakiem popisała się Adrianna Kululska (19:15). Na więcej zespołu gości nie było stać, zespół ze Świecia popełnił wiele błędów własnych, nadziewał się na szczelny blok swoich rywalek i w efekcie tego przegrał tego seta. Marta Ciesiulewicz zameldowała się w polu zagrywki przy stanie 20:18 i opuściła je na koniec seta. Przyjezdne odbijały się od bloku opolanek niczym od ściany, z kolei opolanki czujniej zagrały na siatce, ustrzegły się błędów własnych. Po tym jak błąd w ataku popełniła Adrianna Kukulska w meczu był remis 2:2 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie break.

W secie prawdy dominowały liderki tabeli. Ponownie dała o sobie znać Paulina Majkowska, po jej asach serwisowych było 8:4 na zmianie stron boisk. Zespół z Opola starła się jak mógł żeby odrobić straty, na boisku zarysowała się przewaga Jokera. Lepiej na siatce zagrał zespół ze Świecia. Zmagania w tym secie asem serwisowym zakończyła Oriana Miechowicz i dwa punkty pojechały do Świecia.

MVP: Paulina Majkowska

Uni Opole – Joker Mekro Energoremont Świecie 2:3
(22:25, 23:25, 25:14, 25:20, 12:15)