Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker lepszy od Energetyka w meczu na szczycie

I liga K: Joker lepszy od Energetyka w meczu na szczycie

W meczu na szczycie lepsze okazały się zawodniczki Jokera, które pokonały Energetyka Poznań i przerwały jego serię zwycięstw. Mecz był zacięty poza drugim setem, w którym pewnie wygrały przyjezdne. Dzięki temu zwycięstwu Joker ma sześć punktów przewagi i jest bliski zajęcia pierwszego miejsca po fazie zasadniczej.

Pierwszy set spotkania od prowadzenia 6:2 rozpoczęły świecianki. Odpowiedź zespołu gości była natychmiastowa, dwoma asami serwisowymi popisała się Ewelina Tobiasz i tablica wyników wskazała remis 7:7. Ciężar gry na siebie wzięła kapitan zespołu ze Świecia Weronika Fojucik, przy jej serii liderki tabeli zbudowały sobie trzypunktową przewagę (12:9), punktowały też w bloku. Drużyna z Poznania miała problemy z przyjęciem, nie kończyła ataków z pierwszego uderzenia i przegrywała 13:18. W końcówce seta gospodynie prowadziły 23:19 i roztrwoniły całą przewagę, dobrze spisała się  wtedy Joanna Sikorska, doszło do remisu 23:23. Dwie ostatnie piłki w tym secie należały do Jokera i tym samym wygrały one pierwszą część spotkania.

W drugim secie meczu po serii trudnych zagrywek w wykonaniu Aleksandry Omelaniuk było 5:0 dla poznanianek. Role na boisku odwróciły się, stroną dominującą był zespół gości, przy serii zagrywek Kingi Dybek tablica wyników wskazała prowadzenie Energetyka 13:4. Gospodynie nie miały siatkarskich argumentów i były tłem dla przyjezdnych. Po tym jak serią zagrywek popisała się Magdalena Jurczyk, a gospodynie w ataku popełniły niewymuszone było 21:6 dla Energetyka. Tego jednostronnego seta dość wysoko wygrały poznaniaki i doprowadziły do remisu w meczu.

W trzecim secie meczu w natarciu nadal była ekipa z Wielkopolski, Ewelina Tobiasz gubiła blok swoich rywalek i skutecznie rozdzielała piłki do swoich koleżanek, a te kończyły ataki. Energetyk prowadził 6:2, świecianki były w odwrocie. Pojedynczymi atakami popisała się Paulina Brzoska i dzięki niej Joker zniwelował straty do jednego punktu (6:7). Do remisu doszło po tym jak punkt w bloku zdobyła wspomniana wcześniej Brzoska. Gra obu drużyn falowała, przyjezdne punktowały w bloku i zbudowały sobie dwupunktową przewagę (11:9). Gospodynie również odpowiedziały skuteczną grą w bloku i tablica wyników wskazała remis 13:13. Wynik remisowy utrzymał się do stanu 22:22, po czym do głosu doszły gospodynie. Asem serwisowym popisała się Adrianna Kukulska, punkt w kontrataku zdobyła Oriana Miechowicz i Joker był bliżej wygrania tego seta (24:22). Poznaniaki nie poddawały się, ciężar gry na siebie wzięła Ewelina Tobiasz, podopieczne trenera Marcina Wojtowicza popełniły dwa błędy własne i o wygranej jednej z ekip musiała decydować gra na przewagi. Więcej szczęścia miały gospodynie, które wygrały tego seta i prowadziły w meczu 2:1.

Świecianki poszły za ciosem, ponownie dała znać o sobie Adrianna Kukulska, przy jej serii Joker prowadził 6:3. Przyjezdne nie kończyły ataków i nadziewały się na blok swoich przeciwniczek. Do remisu doszło po dwóch błędach gospodyń (6:6). Podobnie jak to miało miejsce w trzeciej partii spotkania wynik oscylował wokół remisu, poznanianki po ataku z szóstej strefy Kingi Dybek prowadziły 12:10. Świecianki szybko odpowiedziały swoim przeciwniczkom i po asie Kukulskiej miały jeden punkt przewagi (14:13). Ich radość nie trwała zbyt długo przyjezdne skutecznie zagrały w obronie, kontrataki zamieniały w punkty i miały trzy punkty więcej od Jokera (18:15). Mecz obfitował w długie wymiany, lepiej na boisku prezentował się Energetyk, który przy serii Aleksandry Muszyńskiej prowadził 23:17. Stracone kilka punktów z rzędu przez zespół gości nie miało wpływu na ich zwycięstwo w tej części gry. Seta punktowym blokiem zamknęła Ewelina Tobiasz.

O wygranej jednej z drużyn musiał decydować tie-break. W nim po dwóch punktowych blokach oraz ataku Oriany Miechowicz Joker prowadził 3:1. Poznanianki stanęły w miejscu, nie potrafiły skończyć ataków z pierwszego uderzenia, miały problemy z przyjęciem i nadziewały się na blok swoich rywalek. W efekcie tego przegrywały 1:6, na zmianie stron boisk po dwóch zbiciach Adrianny Kukulskiej było 8:2 dla Jokera. Przyjezdne nie podjęły już walki, przewaga gospodyń utrzymała się do końca seta, rywalizację w tym meczu zakończyła atakiem Oriana Miechowicz.

Joker Mekro Energoremont Świecie – Enea Energetyk Poznań 3:2
(25:23, 11:25, 27:25, 21:25, 15:7)

Joker: Kukulska (19), Brzoska (11), Miechowicz (13), Wenerska (3), Fojucik (14), Majkowska (11), Żurawska (libero) oraz Trybuła (2), Tomczyk, Nowacka i Kowalska (4)
Energetyk: Jurczyk (9), Dybek (15), Muszyńska (16), Omelaniuk (15), Tobiasz (7), Sikorska (14), Nowak (libero) oraz Muszyńska